Коломийська ОТГ об’єдналась: що змінюється для громади? ФОТО

6 вересня завершено процес утворення першої в Івано-Франківській області об’єднаної територіальної громади з центром в місті обласного значення, який супроводжував Івано-Франківський ЦРМС за підтримки...

6 вересня завершено процес утворення першої в Івано-Франківській області об’єднаної територіальної громади з центром в місті обласного значення, який супроводжував Івано-Франківський ЦРМС за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

Коломийська міська рада затвердила рішення про приєднання чотирьох сільських рад Шепарівцівської, Іванівцівської, Товмачівської та Саджавської, інформує Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

“Цими рішеннями ми приєднали до нашої громади чотири населених пункти. З чим вас і вітаю! – багатозначно сказав міський голова Коломиї Ігор Слюзар після того, як на екрані з’явились результати голосування депутатів міської ради за останнє з пакету рішень про приєднання, – а працівникам виконавчих структур – співчуваю …”.

Інтереси приєднаних сіл наразі представлятимуть їх вже колишні голови, а в кожному селі сформують громадську раду зі складу депутатського корпусу цієї сільської ради, яка попередньо погоджуватиме усі рішення щодо цих адміністративних одиниць. До речі, в.о. старост сіл увійдуть до складу виконкому Коломийської міської ради. До наступних виборів у 2020 році таким чином вирішили проблему перехідного періоду.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

“Чому так? Поки представництва цих сіл у міській раді не буде, а майнові та земельні питання вирішуватимуть міські депутати, які не в курсі всіх справ у селах, ми вирішили керуватися думкою громадських рад у селах. Хоча їх рішення, за законом, мають рекомендаційний характер. Без цих рішень ми питання щодо сіл навіть не розглядатимемо”, – каже міський голова Коломиї Igor Slyuzar.

Ми старались орієнтуватись на методичні рекомендації, надані Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, розповідає керуючий справами виконкому Коломийської міськради Taras Kukhtar.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

“На цій же сесії депутати затвердили нову штатну структуру та чисельність виконавчих органів, у яку ввели чотири посади старост, затвердили Положення про старосту, а чотирма окремими рішеннями поклали виконання обов’язків старост на сільських голів, які фактично, втратили повноваження. Це зроблено для того, щоб був якийсь стартовий документ, щоб ми могли їх якось легалізувати як посадових осіб”, – додає Тара Кухтар.

Світлина від Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Окрім представництва у виконкомі Коломийської міськради і обіцянки враховувати думку громадських рад у селах, їх мешканці зможуть отримувати якісніші освітні та медичні послуги, які міські заклади зможуть забезпечити, а у майбутньому користуватись кращим доступом до адміністративних послуг. Поки ж питання надання адмінпослуг у приєднаних сільських радах вирішили через створення додаткових посад адміністраторів ЦНАП. Це будуть мобільні адміністратори, які працюватимуть у сільських радах. Тож мешканці сіл зможуть і надалі отримувати певний мінімальний перелік адмінпослуг отримувати на місці.

Читайте також: У Косові капітально ремонтують міст, що був зруйнований повінню 2008 року. ФОТО

Категорії
СУСПІЛЬСТВО
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...