Уже давно розпочалась гонка за електорат. Політики, котрі пішли “воювати” за голоси народу – уже використовують все можливе
для того, аби залучити якомога більшу кількість “маси”. Хтось використовує брудні технології, які не пасують демократичному суспільству. Хтось прикривається війною і відстоює облик бійців за правду… Однак вибори – не те, чого бажає народ. Він хоче відновлення, миру та свободи. Хоче бачити нову країну, в якій немає місця корупції та зраді…
Про це “Франківчани” вели мову з молодіжною елітою міста.
- Які кроки повинна зробити прийдешня влада, щоб відновити країну?
- Чи потребує суспільство нових політичних лідерів? Чому?
- Ідеальний алгоритм роботи політика – це…
Микола Ліщинський – викладач
1. Першим кроком повинно бути припинення кровопролиття та стабілізація політичної ситуації в державі, оскільки стабільність є основою розвитку.
Однак, для відновлення країни потрібен комплексний підхід, спрямований на всі сфери діяльності – це заходи на покращення соціальної політики, впровадження новітніх технологій, проведення реальної люстрації чиновників, посадовців, суддів, які були помічені у скандалах.
2. Однозначно, будь-якому суспільству необхідне вливання «свіжої крові». Адже нові лідери – це нові креативні ідеї, що є рушієм поступального руху. Але конкуренція, яка повинна бути фундаментальною у формуванні та становленні справжніх лідерів не завжди спрацьовує, що приводить на арену лідерства власників капіталів – псевдолідерів, які можуть собі дозволити купити ідеї.
3. Чи це політик, чи інженер, чи директор підприємства – кожен з них є людиною і, перш за все, повинен нею залишатися. Політик – це особа, яка представляє інтереси держави. Він мусить керуватися непорушними принципами чесності і справедливості, які повинні стати його основними якостями, що обов’язково допоможе у формуванні чистого незаплямованого іміджу, та професійного виконання покладених на нього обов’язків.
Ярослав Лисий – екс-голова студентської ради ІФУП ім.Короля Данила Галицького та Міжвузівської студентської ради, випускник Юридичного університету.
1. Крок №1 – Децентралізація влади (передача більшості повноважень місцевим, селищним, сільським органам влади), під децентралізацією ми розуміємо новий підхід до перерозподілу коштів, які мають бути направлені на розвиток інфраструктури регіону, покращення інвестиційного клімату, виконання своїх безпосередніх функцій щодо забезпечення населення регіону якісною медициною, освітою, роботою.
Крок №2 – Законодавче прийняття змін до законів, які нейтралізують корупцію. Очевидно, що потрібно чітко дати визначення люстрації органів державної влади, їх чиновників.
Крок №3 – Якісний діалог з регіонами задля знаття довготривалих питань (мова, регіональні проблеми, історія).
Висновок один – зараз у цей непростий історичний час для нашої країни потрібно об’єднати всі політичні, моральні еліти, які мають підтримку у населення, задля вирішення питань безпеки наших громадян.
Зараз чітко можна дати відповідь на одне питання, ми саме сьогодні і саме у цей для нас важкий час обираємо вектор нашого розвитку, вектор західного партнерства
- Моя точка зору така: більшість політичних лідерів, які є у нас в суспільстві себе вичерпали, давайте разом подумаємо: всі вони при владі ще з із 80-90 років, можливо навіть комуністичних та консерваторських поглядів на державотворення. (як доказ – в нову “Раду” пхається 302 народні депутати)Чи є це їхньою проблемою?! – ні, просто іншого вони нам не спроможні запропонувати. В 2004 та 2013 році через революційні зміни в країні наша нація показала своє бачення розвитку держави, ми рухаємось на захід, це наш вибір, це вибір Європейської нації. Лідери повинні мати сучасне Європейське світосприйняття.
- Аби працювати ідеально, політик повинен:
Бути відданим Богу, своїй країні, батькам та своєму краю.
Сергій Нашора – студент
- Сьогоднішня влада в першу чергу повинна розпочати боротьбу з корупцією, адже саме це «гальмує» нашу країну, не дає їй розвиватись. Звісно, це зробити дуже непросто, бо найбільша біда, що хабарництво процвітає у самій Верховній Раді. Проте, як на мене, починати треба з них, не давати спуску.
Другою за важливістю має стати енергетична незалежність нашої країни від «братських» народів. А завершальним етапом має стати створення сучасної інфраструктури, серед яких і побудова якісних автомагістралей.
Ці три кроки повинні стати основними напрямками в перебудові країни.
2. Безумовно, так. Про це свідчать проведені нещодавно вибори Президента. Нові обличчя завжди потрібні в політиці, бо час іде і разом з ним змінюються погляди та ідеї в суспільстві. На мою думку, це повинні бути відносно молоді, цілеспрямовані та вперті політики із проєвропейською орієнтацією та бажанням реальних змін.
В політиці час від часу такі особистості з’являються, але основний недолік в тому, що вони занадто швидко забувають ідею служіння своєму народу і починають служити власним рахункам на Карибах, Кіпрі чи де-інде… Але вибори – це не те, чого зараз бажає народ. Нам треба оновлення зсередини, відновлення миру та спокою…
3. Я не впевнений, що такий існує, так як доволі важко скласти настільки досконалий план дій, щоб кожен раз спрацьовував. Але хочеться зазначити, що ключовим критерієм може стати саме багаж методів і способів, які використовують політики для досягнення своїх передвиборчих обіцянок. Важливим є і “стабільність” їх політичних поглядів протягом усієї кар’єри бо, як показує практика, – стійкість їх думок формує електорат виборців, на який і опирається політик.