Чи можливі на Прикарпатті російські провокації?

Життя на Прикарпатті, незважаючи на малочисельні акції Самооборони під СБУ, занурилося у рутину буденного життя, із черговим розподілом (а не тендером!) «жирних» комунальних кусків...

Життя на Прикарпатті, незважаючи на малочисельні акції Самооборони під СБУ, занурилося у рутину буденного життя, із черговим розподілом (а не тендером!) «жирних» комунальних кусків по вивезенню сміття.

Кримчани, які прибули до регіону потрохи асимілюються не без допомоги Ганни Крисюк, яка доволі швидко забула про свою прорегіоналівську історію за часів губернаторства Вишиванюка та скерувала свою діяльність на допомогу «біженцям». Не без звичного піару. Підготовка до свят розслабила читача, запах паски та шинки перебив гостроту ситуації на Сході. Однак, схоже, спокій прикарпатців може бути порушений. По крайній мірі таку інформацію оприлюднив нардеп-«батьківщинник» Генадій Москаль, заявивши, що до кінця квітня росіяни спробують дестабілізувати ситуацію у західних регіонах держави. Можливою датою таких дій вважається 28 квітня, яке асоціюється із черговою річницею від заснування Української дивізії СС «Галичина». Попри це, як стало відомо кореспондентам інформаційно-аналітичного Інтернет-видання «Франківчани», політологи та військові експерти прогнозують неспокій під час святкування т.зв. «травневих» свят, а також Дня Перемоги 9 травня. Як доказ вони наводять організований у 2012 році провокативний візит одеських «ветеранів» до м. Львова та радикальні дії активістів «ультраправого» середовища у зв’язку із цим. Така акція свого часу стала гвинтиком інформаційної машини Кремля, а сьогодні дозволить налаштувати українців із східних регіонів проти своїх співвітчизників із заходу, зважаючи на прихильність перших до вказаних свят радянської епохи.

На думку експертів такі акції можливі і на Прикарпатті. Як стало відомо нашим кореспондентам, розглядаються декілька реальних сценаріїв щодо дестабілізації обстановки в регіоні та на заході держави загалом. Зокрема, за одною із версій в західних регіонах будуть поширені замасковані під передвиборчу агітацію комуністів чи регіоналів матеріали провокативного характеру. Це, на думку експертів, викличе реакцію представників ультраправих організацій в напрямку силових дій по відношенню до політичних опонентів і дасть Кремлю чергову ілюстрацію неспроможності української влади забезпечити безпеку російськомовних громадян та етнічних росіян не тільки на сході, але й на заході України.  

Другим можливим сценарієм розвитку подій є візит у регіон незначних груп з числа російської агентури, яка у даний час «законсервована» у центрі держави. Потенційною метою їх перебування на Прикарпатті є фізичні розправи під виглядом «самооборони» чи «Правого сектору» над представниками національних меншин, зокрема членів російських общин, які представлені в західних регіонах. Випадково на місці таких подій опиняться люди із камерами та відповідні кадри за лічені хвилини потраплять у владні кабінети Кремля, звідки підсилять російську пропаганду та посіють страх в етнічних росіян, котрі проживають на сході України.

Водночас, не виключеною є інсценізація таких розправ зі сторони проросійськи налаштованих етнічних груп, а також підігрівання їх лідерами кремлівській інформаційній війні через штучне нагнітання неіснуючої обстановки дискримінації національних меншин представниками т.зв. «титульної нації».

Незважаючи на сценарії підготованих російською стороною провокацій, прикарпатські правоохоронці уже розпочали комплекс заходів щодо недопущення дестабілізації ситуації в регіоні. Зокрема, підрозділи ДАІ «заблокпостили» рух на основних автошляхах регіону, а у містах посилено піші патрулі вулиць. Джерело в МВС зазначає, що розробляється сценарій поступового приїзду «провокаторів» на територію західної частини держави, а тому важливим стабілізуючим фактором є пильність громадян. Найбільш вірогідними, зокрема, є провокації на території Львівщини, зважаючи на те, що саме ця частина Галичини відома усьому світу та росіянам зокрема. Тому одним із завдань правоохоронців є попередження виїзду провокаторів із суміжних областей до Львова.

Кореспонденти «Франківчан» звернулися також до представників духовенства традиційних для Прикарпаття християнських церков за коментарями щодо способів розв’язання потенційних конфліктів та уникнення провокацій. На думку всечесних отців, перед загрозою зовнішнього ворога українці зобов’язані об’єднатися, зібрати сили та не допустити початку нового силового протистояння, розділу держави на догоду ворогам та подати руку взаємодопомоги і розуміння українцям із усіх регіонів держави. Цей час отці називають «народотворчим», адже під страхом агресора українці повинні усвідомити цінність своєї держави та не допустити дій, які можуть спровокувати насильство і розбрат. Галичина повинна стати не тільки П’ємонтом української культури, а й зразком взаєморозуміння та етнічної толерантності, непохитності віри в Українську державу.

Категорії
Аналітика
Новини
Loading...