Прикарпатцям розповіли, як убезпечити себе від пожеж в період опалювального сезону. ВІДЕО

В період опалювального сезону кількість нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу у побуті, збільшується. За статистикою 90% нещасних випадків трапляється з вини споживачів, які...

В період опалювального сезону кількість нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу у побуті, збільшується. За статистикою 90% нещасних випадків трапляється з вини споживачів, які нехтують власною безпекою та не дотримуються правил безпечної експлуатації газових приладів.

Про це йшлося сьогодні на прес-конференції начальника Управління ДСНС в області Володимира Чернецького, технічного директора ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігоря Височанського та начальника Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Володимира Фриговича, пише Фіртка.

Прикарпатців застерігають, до нещасних випадків можуть призвести самовільна установка, заміна і підключення газових приладів, несправні чи заклеєні зимові та вентиляційні канали, залишені без нагляду ввімкнені газові прилади та використання їх не за призначенням.

Станом на 1 жовтня лише 54% домоволодінь на Прикарпатті провели перевірку стану димвентканалів.

За словами В.Фриговича, варто очікувати різких змін погодних умов, нетривалих, проте різких похолодань.

“Жовтень буде досить теплий, на завтра очікуємо ще більш теплішу погоду, без опадів. Температура середня 15-22 градуси в день, вночі 5-10, і матимемо золоту осінь. «Солідний» сніг випаде десь в другій половині листопада”, – зазначив спеціаліст.

Як відмітив В.Чернецький, в цьому році спостерігалося зменшення пожеж. На 30% це пов’язано з тим, що було менше викликів щодо гасіння пожеж сухої трави.
 
”Проте лише за жовтень виникло 35 пожеж, які принесли матеріальні збитки та загинули дві особи”, – повідомив Володимир Чернецький.
Найчастіше пожежі виникають в житловому секторі, більшість у сільській місцевості.
 
Найчастіше люди гинуть в нічний час, коли лягають спати і забувають вимкнути електричний прилад, чи пічне опалення. Найчастіше на пожежах гинуть люди похилого віку.

 
Відтак прикарпатців закликають перевірити пристрої опалення, газові прилади.  За словами Ігоря Височанського, 95% відсотків нещасних випадків трапляються з вини власника будинку чи споруди.
 
“Треба зазначити, що відповідальні за експлуатацію та підготовку до осінньо-зимового періоду димвентканалів є самі власники, чи ОСББ”,  – наголошує І.Височанський.
 
Крім того, акцентує  на тому, що не можна переносити димохідні канали. При сильних морозах і снігопадах споживачам необхідно позапланово проводити огляд оголовків димових та вентиляційних каналів, очищали їх від снігу та льоду, а чергові перевірку та очищення довіряти тільки фахівцям. 
 
В «Івано-Франківськгазі» наголошують, що газифікацію, перестановки, заміну газових приладів, а також перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, без погодження з газовим господарством категорично заборонено. Ремонт та установку газових приладів мають здійснювати фахівці, які мають відповідні дозволи.
 

Категорії
Новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...