Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час зустрічі з мітингувальниками, які протестували проти призначення окремих осіб на керівні посади в територіальних органах Міндоходів.
Він запевнив, що ретельно будуть перевірені всі заяви про протиправні та корупційні дії, які нададуть учасники зустрічі та протягом місяця буде поінформовано про конкретні результати цих перевірок.
«Ніяких домовленостей про злочинні схеми з податковою міліцією не буде! Моя принципова позиція – безкомпромісність у питаннях призначень на посади, ліквідація будь-яких корупційних проявів та недопущення протиправних дій у подальшому», – наголосив Володимир Хоменко.
За словами заступника Міністра, в головних управліннях 19 областей та у м. Києві вже призначено нових очільників оперативних та слідчих підрозділів.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо створення Служби фінансових розслідувань, Володимир Хоменко, повідомив, що наразі, всі документи для створення цієї служби вже готові, та наступного тижня будуть подані на розгляд Уряду.
Передбачається що, це буде орган центральної виконавчої влади зі спеціальним статусом, який відповідатиме за боротьбу з економічними та фінансовими злочинами та звітуватиме перед Кабінетом Міністрів та Верховною Радою України.
«На сьогодні зламати всі злочинні схеми досить важко, проте потрібно повірити в себе, повірити керівництву і спільними зусиллями йти до визначеної мети», – зауважив Володимир Петрович.
За словами заступника Міністра всі дії фахівців підрозділів фінансових розслідувань з виконання головних завдань Міністерства доходів і зборів, яке наразі трансформується, мають бути виважені та скоординовані. Саме тому, надзвичайно гостро стоїть питання про якісну активну роботу за напрямами детінізації ринку підакцизних товарів, ефективного контролю за витратами бюджетних коштів, ліквідації транзитно-конвертаційних груп, питань контролю за поверненням податку на додану вартість, контролю за експортно-імпортними операціями ризикових суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності, системного відпрацювання фінансово-промислових груп та банківських установ.
Володимир Хоменко підкреслив, що Міністерством визначено термін з повної детінізації ринку підакцизних товарів – це 15 травня поточного року. До цього часу керівники в регіонах мають навести повний лад на ринку обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. У цьому ж зацікавлені й виробники вказаної продукції, які працюють «прозоро». «В залежності від регіону, тіньовий оборот підакцизних товарів донедавна сягав 30, 40 та навіть 50 відсотків. Якщо легальний виробник займе вказаний сегмент, ми вирішимо питання з розширення виробництва, створення робочих місць та додаткової сплати акцизного податку», – наголосив Володимир Хоменко. Не менш відчутним джерелом відтоку державних коштів є незаконне відшкодування ПДВ. За словами заступника Міністра у минулому році по місту Києву заявлено до відшкодування майже 8 мільярдів гривень, з яких 2 мільярди гривень ПДВ було незаконно повернуто одному зі столичних підприємств. Тобто, питання до роботи податкової міліції є більш ніж значні.
Що стосується «податкових ям» та транзитно-конвертаційних груп, то цей напрям також не новий. «Є всі назви підприємств, є певні ланцюги зв’язків…Це не щось таке віртуальне, а конкретні юридичні особи, що завдають збитків державі», – зазначив Володимир Хоменко.
Підсумовуючи Володимир Петрович запевнив у зміні підходів до оцінки діяльності слідчо-оперативних підрозділів Міндоходів. Оцінювання буде побудовано таким чином – не кількість відкритих кримінальних проваджень й заведених оперативно-розшукових справ, а якісні показники, як засіб досягнення результату щодо погашення завданих державі збитків. «Питання не стоїть щоб людину «затягнути» в тюрму. Однак є організатори-злочинці, які мають сидіти в тюрмі. Тобто, до цього питання потрібно підходити виважено», – підкреслив заступник Міністра