Рятувальники закликають туристів дотримуватися правил безпеки у зимових Карпатах. ВІДЕО

Мандрувати в горах – ціла наука, але українці зневажають навіть елементарні її правила. Армія любителів зимових мандрівок до українських Карпат росте щороку, але більшість...

Мандрувати в горах – ціла наука, але українці зневажають навіть елементарні її правила.

Армія любителів зимових мандрівок до українських Карпат росте щороку, але більшість туристів відверто ігнорує найелементарніші правила безпеки в горах. Лише кожна десята група повідомляє рятувальників про свої плани, багато-хто нехтує попередженнями про хуртовини, мороз та лавини, йдеться в сюжеті ТСН.

Аби вберегти туристів від небезпеки, рятувальники провели спеціальний майстер-клас. Чим загрожує недотримання правил – ілюстрували реальними випадками. “Дуже замерз, я був дуже мокрий, в льоду весь одяг, і я почав просто спускатися вниз. Спускався деякий час на карематі, як на санчатах. Без каремата я б не вижив”, – каже турист із Києва. Про його помилки лектории могли б написати цілу енциклопедію. У зимові Карпати чоловік вирушив вперше, та ще й з випадковими попутниками, які не надто переймалися, коли він вирішив сам повернутися додому. Під час реєстрації турист не назвав справжнього імені, а до мандрівки був абсолютно непідготовлений. “В таких фактично кросівках, напівботах, в яких по місту ходять, звичайна міська куртка, в джинсах. Трек-палиці, снігоступи, бахіли, щоб банально сніг у черевики не попадав – але в нього всього цього не було”, – дивується керівник спеціалізованої групи управління ДСНС в Івано-Франківській області Тарас Бринда.

Одягатися у зимові Карпати – ціла наука. Принцип “чим більше одягу, тим тепліше” тут не працює. “Дівчина натягнула все, що мала, взула тісні черевики, що порушувало кровообіг – і пальці ще швидше мерзли. Виявилося, в неї обморожені всі десять пальців на ногах”, – розповів керівник Явірницького пошуково-рятувального відділення Василь Фіцак. Ходити у засніжені гори рятувальники радять групами по 5-6 чоловік, з яких хоча б половина вже досвідчені туристи. І найголовніше – ретельно обирати керівника, який не лише прокладе маршрут із урахуванням можливостей туристів, а й перевірить їхнє спорядження та аптечку. “Один хлопець розрубав палець. Виявилося, що у них в аптечці взагалі нічого не було, кілька таблеток валідолу”, – пояснює фахівець цю вимогу.

Торік одна з груп у Карпатах потрапила під лавину, двоє людей опинился під метровою товщею снігу і ледве вціліли. “Техніки безпеки та інструктажа не було взагалі.  Ми почали невиправдано ризикувати, скорочувати маршрут. Там, де можна було йти росто по хребту, ми спускалися крутим спуском”, – розповідали учасники інциденту. “У зв’язку з погіршенням погодних умов, ми не дозволили їм вийти на маршрут. Але ця група була комерційна. То через день керівник прийняв рішення таки рухатися”, – розводить руками Василь Фіцак. І нагадує, що прогноз погоди може врятувати багатьох, але більшість клієнтів рятувальників ним просто нехтує. Адже, пояснюють пізніше, Карпати на світлинах такі красиві та безневинні.

Читайте також: Прикарпатські рятувальники нагадали правила поведінки під час ожеледиці

Категорії
Надзвичайні новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...