Багатодітна мати з Рівненської області народила 18-ту дитину. На світ з’явилася дівчинка. І мама, і дитина почуваються добре.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко.
Пологи, як повідомила місцевому виданню “ЧаРівне” завідувачка акушерсько-гінекологічного відділення Рокитнівської РЦЛ Людмила Коцюрупська, минули без ускладнень, тривали півтори години. Дитинка здорова, почувається добре.
46-річна Любов Ковалевич мала 18 пологів, однак дітей у родині – 17. Один хлопчик помер. Найстаршій дитині нині 26 років.
Символ плодючості жителів села – дуб, якому понад тисячу років. Його називають Юзефінським або Ігоревим. У місцевих молодят є традиція – в день весілля приходити до дерева і просити дітей.
43-річна Світлана Ковалевич у такі забобони не вірить. Із чоловіком Петром до дуба жодного разу не ходили, а два місяці тому народила вже 18-дитину – донечку назвали Настею, пишуть Вісті Рівненщини.
– У нас такого немає, щоб планувалі. Немає й такого, щоб хотілі чи не хотілі. Що Бог даєть, те й даєть, – мовить, усміхаючись, багатодітна мати.
Живе родина у маленькому будинку скромно. П’ятеро старших дітей вже окремо. Заробляють збором ягід і грибів. Самі печуть хліб – три рази в тиждень по 8 буханок.
– У печі горить, а ми хліб місім. Чоловік місіть, – каже Світлана, виймаючи з печі запашні буханці.
Батьки Світлани та Петра теж багатодітні: народили по 9 і 15 дітей. Їх секрет міцної і дружної сім’ї – підтримка і турбота одне про одного.
– Ну, хліб є, то й добре. Ви знаєте, моя мати чи батько розказували, що були голодні. Ми сьогодні не голодні. Здоров’я головне, шо можна сказати. Дякую Богу, – каже Петро.
Як не парадоксально, але в рекордному за народжуваністю селі немає дитячого садочка. Його замінює недавно побудована школа, де навчаються понад тисяча дітей.
– У мене в класі єдина дитина, яка поки росте одна в родині, – ділиться учитель історії Глиннівської школи Іван Скаковець. – Найбільше тих родин, де виховується 10 і більше дітей.
Традиції народжувати багато дітей мешканці Глинного шанують ось уже впродовж понад ста років. Саме стільки в селі діє численна протестантська громада – п’ятидесятників.
– У нас всі віруючі підтримують цю традицію. Як кажуть у Біблії, треба розмножуватися, як виноградна лоза. І люди в нас віруючі, підтримують цю традицію, – додає заступник Глиннівського сільського голови Тамара Ковалевич.
Читайте також: Коломийські волонтери встановили капличку на передовій у військовому госпіталі. ВІДЕО