Сьогодні, 15 березня, відбулося обговорення підвищення тарифів у маршрутках.
Попередньо планували збільшити вартість проїзду до шести гривень з 1 квітня цього року. Проект рішення “Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування” було оприлюднено на сайті міськвиконкому, передає Місто.
Перевізники забезпечуватимуть проїзд для пільговиків з 10.00 год. до 16.00 год. без обмежень. До 10.00 год. та після 16.00 год. у кількості 3 пільгових місця в кожному транспортному засобі.
Право безоплатного проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування, а саме: осіб з інвалідністю внаслідок війни; учасників бойових дій; учасників АТО;
осіб – постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 1 категорії; учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 2 категорії; дітей, які потерпіли від ЧАЕС, яким встановлено інвалідність, пов’язану з цією катастрофою; ветеранів військової служби; ветеранів органів внутрішніх справ; ветеранів державної пожежної охорони;
ветеранів Державної служби спеціального зв’язку; ветеранів служби цивільного захисту; ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби; ветеранів податкової міліції; батьків військовослужбовця, який загинув, помер або пропав безвісті під час проходження військової служби;
осіб з інвалідністю військової служби; реабілітованих; дітей з багатодітної сімї; осіб з інвалідністю 1, 2 та 3 групи, дітей з інвалідністю та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю 1 групи або дитину з інвалідністю); пенсіонерів за віком та учнів.
У документі також зазначено, пільговий проїзд учнів у міському пасажирському транспорті загального користування здійснювати відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 23.02.2017р. № 145 за наявності учнівського квитка.
Андрій Гіглюк, заступник начальника управління транспорту та зв’язку розповів, що підготовка проекту рішення обумовленим у зв’язку із зростом цін на паливомастильні матеріали. Вартість проїзду в Рівному, Чернігові – 6 грн., у Тернополі – 6 та 7 грн. У Франківську 5 грн. коштує проїзд до 20:00, опісля становить 6 грн.
Олег Стахів, керівник Спілки перевізників, додав, що причини підвищення ціни передусім економічні.
Економічна ситуація – не найкраща, збільшилася ціна на пальне та зарплати. Ті люди, які могли би платити за проїзд – за кордоном. Транспорт має чимось заправлятися, – зазначив Олег Стахів.
Руслан Янчук, директор аудиторської фірми “Аудит-Сервіс”, розповів, що з перевізниками працює давно, а тариф розробляли більше, ніж півроку тому.
Цей тариф ми розробляли у жовтні місяці. На цей час виросла мінімальна зарплата. У тарифах ми й заклади мінімальну зарплату. Так само зросла ціна на запчастини, – підкреслює Руслан Янчук.
Найбільші витрати становлять матеріали, за словами Руслана Янчука, особливо пальне (понад 80% матеріальних витрат).
Середній тариф за підрахунками становить 7, 60, підкреслив Руслан Янчук.
Для того, щоб транспорт розвивався, необхідний тариф – 7 грн., – заначив Руслан Янчук.
Ярослав Попович зазначив, що у місті багато автобусів та запропонував зменшити їх кількість. Також мусить бути інтервал між маршрутками.
Читайте також: Завтра в Івано-Франківську перекриють одну із вулиць