У Калуші пройшли Дні духовної віднови під покровом мощей святого отця Піо. ФОТО

З благословення протопресвітера Калуського УГКЦ, митрофорного протоієрея о. Михайла Бігуна на парафії Святого Архистратига Михаїла в Калуші проходили великопосні реколекції. Їх традиційно проводить місійний...

З благословення протопресвітера Калуського УГКЦ, митрофорного протоієрея о. Михайла Бігуна на парафії Святого Архистратига Михаїла в Калуші проходили великопосні реколекції.

Їх традиційно проводить місійний відділ Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Цьогорічні реколекції проходили під покровом мощей Святого отця Піо. В храмі також була виставлена на поклін копія Чудотворної Крилоської ікони Пресвятої Богородиці, повідомляє Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Триденну реколекційну Віднову Духа вів доктор о. Роман Микієвич. Йому допомагали брати-семінаристи IV курсу Андрій Михасів і Володимир Машталір. У рамках цієї молитовної віднови Духа вірні мали змогу почути місійні науки, взяли участь у Хресній Дорозі, молитвах на оздоровлення, отримали благословення мощами, приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя. А по завершенні – Апостольське благословення і Повний Відпуст.

У перший день реколекцій вірні співпереживали страсті Христові разом із Тисменицькою молоддю, яка приїхала до Калуша з парафії отця-реколектанта разом із сотрудником о. Юрієм Павлюком. Стації Хресної Дороги Господа нашого Ісуса Христа озвучували й представляли в театралізованій формі члени тамтешньої молодіжної організації «Українська молодь – Христові». 

У своїх науках о. Роман акцентував на важливості доброї Сповіді.

Реколектанти плідно працювали не лише в стінах храму, за що щиро їм вдячні. У перший день духовної віднови вони мали змістовну зустріч з гімназистами і викладачами Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка. А в суботу відвідали сьому школу, – розповів декан Калуський о. Михайло Бігун. – Варто подякувати директорам цих навчальних закладів – Оксані Табачук і Володимиру Кіндрату – за організацію очолюваних ними колективів для такої надзвичайно важливої духовної науки. Адже кожен християнин має правильно розуміти, що таке Піст, добра Сповідь і Святе Таїнство Покаяння. Суботнього дня о. Роман поспілкувався також і з калуською молоддю. Вони збиралися в місцевому так званому «Вільному просторі».

У переддень свята Благовіщення разом із деканом о. Михайлом Бігуном звершили Всеночне не лише реколектант о. Роман Микієвич і сотрудники храму о. Любомир Гаєцький, о. Василь Бігун, о. Олександр Марків (молодший), о. Іван Бігун, але й о. Ярослав Жолоб із Крилоса. У рамках реколекційних наук того передсвяткового вечора о. Ярослав вів мову про Боже милосердя. Адже, наголосив він, Бог до нас усіх є милосердним. Він намагався донести вірним, що Боже милосердя – це дати людині шанс.

В останній день реколекцій, який припав на світлий празник Благовіщення, о. Роман Микієвич наголосив на вмінні завжди казати Богові «так» – як свого часу не побоялася зробити свій вибір на користь Бога Пречиста Діва Марія.

На завершення великопосних реколекцій з благословення протопресвітера Калуського УГКЦ відбулася традиційна Хресна Дорога центральними вулицями Калуша. Цьогоріч під час Хресної ходи вірні молилися за щасливе сімейне життя та добре виховання дітей. Ходу очолили декан калуський УГКЦ о. Михайло Бігун, реколектант о. Роман Микієвич і настоятель костелу Святого Валентина о. Роман Стадник. У Хресній Дорозі взяли участь тисячі калушан і гостей міста, разом із ними – і міський голова Калуша Ігор Матвійчук, голова райдержадміністрації Іван Данів та їхні заступники. Як вдало зауважив на завершення Хресної ходи о. Роман Микієвич, того святкового недільного дня «чудо зійшло на Калуш: велелюдність і молитва».

Не тільки тому, що неділя і що прекрасна погода. Божа сила зібрала нас тут, бо ми з вами є Церква, а де Церква – там Бог, – наголосив отець-реколектант.

Символічний Хрест вулицями міста несли священнослужителі Калущини, працівники освіти, культури, медицини, представники міської та районної влади, лідери молодіжних організацій, правоохоронних органів, батьки, матері, учні, студенти, церковна прислуга.

Цього року Хресна Дорога була зображальною. Тисячі калушан і мешканців сіл району різного віку співпереживали Страсті Христові з акторами молодіжної християнської спільноти «Дар» парафії Святого Миколая в мікрорайоні Калуша «Хотінь» (настоятель о. Дмитро Кишенюк). Роль Ісуса виконав Мар’ян Щупак, нині – студент Калуського ВПУ №7, а починав її грати, будучи дев’ятикласником. Вік аматорських акторів – від 13 до 23 років. До речі, як повідомив очільник спільноти «Дар» отець-диякон Андрій Ляхович, у Хотіні є й старша аматорська група, яка виконує «Зображальну Хресну Дорогу» – від 50-ти років. Цьогоріч юні аматори вже представили театралізоване дійство відтворення страстей Христових у Підгірках, Хотіні, побували на Тернопільщині (м. Борщів). Мають запрошення у два села на Рогатинщину та в Пустомити на Львівщині. Андрій Ляхович ставить «Зображальну Хресну Дорогу» протягом десяти років: починав в Івано-Франківську з «Обнови», а вже сім років творчо працює в Хотіні. Каже, що до кінця цього Великого посту у його практиці буде півтора сотні постановок.

Варто також зауважити, що в часі Великого посту в Калуській ЦРЛ, що в Підгірках, відбулося єлеопомазання (маслособорування) хворих. Цей чин проходив у лікарняній каплиці св. Пантелеймона (капелан – о. Василь Бігун). Очолили його медичні капелани з Івано-Франківська о. Руслан П’яста і о. Ярослав Рохман.

Читайте також: Тисячі учасників, серед яких родини героїв АТО: у Франківську пройшла Хресна дорога. ФОТО/ВІДЕО

Категорії
Новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...