Сьогодні, на 28 травня, на щотижневій оперативній нараді обговорили питання “Про новітні підходи поводження з дощовими водами”.
Михайло Смушак – директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, зазначив, що з питаннями поводження з дощовими водами стикаються не лише українські міста, інформує МІСТО.
“Ця проблема у нас неунікальна. З подібними проблемами стикаються усі європейські міста”, – підкреслив Смушак.
Цивілізований світ давно вже зрозумів, що жодна дощова каналізація не зможе поглинути всю ту воду, яка з’являється через інтенсивні опади. Тому було розроблено таку концепцію як “місто-губка”.
Її суть полягає в тому, щоб мінімізувати попадання дощової води у мережі й максимально активізувати поглинання чи накопичення її альтернативними способами.
Михайло Смушак розповів, чого не вистачає українським містам. У цьому списку мультифункціональні простори, використання будівельних покриттів, які швидко поглинають воду, влаштування відкритих рослинних дренажних систем, збір і накопичення дощових вод в резервуарах.
Гарним прикладом є Берлін. На фото – відпочинкова зона, в якій проводять час мешканці сусідніх будинків у сонячну погоду. Але під час зливи, ця зона перетворюється на резервуар, де накопичується вода, не розливаючись у двори.
Зі списку в Івано-Франківську облаштовують екобруківку і садять багато дерев.
“Ми не можемо відмовитися від дощових мереж, але можемо зробити важливі речі – опрацювати питання концепції міста-губки для Франківська. Вона на майбутнє дасть можливість зробити правильне водовідведення, створення зелених зон”, – зазначив Смушак.
Читайте також: Штормове попередження: на Прикарпаття насуваються грози, град і шквали