На Косівщині селяни вирішили не демонтувати пам’ятник радянським солдатам. ФОТО

У неділю, 18 серпня, у селі Середній Березів Косівського району Івано-Франківської області відбулися народні слухання. На зборах були жителі Середнього Березова й мешканці навколишніх...

У неділю, 18 серпня, у селі Середній Березів Косівського району Івано-Франківської області відбулися народні слухання.

На зборах були жителі Середнього Березова й мешканці навколишніх сіл, загалом приблизно 90 людей. Люди радилися щодо демонтажу пам’ятника радянським солдатам і встановлення на його місці хреста з тризубом, пише Репортер.

Пам’ятник зі стелою поставили у 1970-х. Директор громадського об’єднання «Фронтова капеланія шлях єднання» отець Микола Мединський і волонтерська група «Свій за свого» виступають за його демонтаж.

«Попередньо це питання піднімалося на сесії сільради, – каже голова Середнього Березова Микола Ігнатюк. – Щоб дізнатися думку мешканців, депутати вирішили провести народні слухання».

За словами Ігоря Геника, якого обрали головувати на слуханнях, люди зібралися, бо повинні прийняти остаточне рішення.

“Цей пам’ятник – єдине, що у нас лишилося у пам’ять про наших батьків і братів, які загинули на війні, – виступив на зборах Володимир, житель села. – Пропоную провести реконструкцію, аби покращити його стан, а не демонтувати”.

“Я не одна, хто переживає за долю стели, – говорить Ліда Симчич, також місцева мешканка. – Це пам’ять про мого тата та й узагалі всіх загиблих і зниклих безвісти в часи війни. Кожного року я ношу сюди свічку, щоб їх вшанувати”.

Натомість ініціатори демонтажу пропонують знести пам’ятник і стелу з прізвищами людей, що не стосуються місцевих селян. На їхню думку, вони несуть радянські настрої.

“Ми хочем знести радянський пам’ятник і прорадянську стелу, а на їхньому місці встановити хрест – як символ боротьби”, – каже Володимир Кавацюк, районний депутат із села Нижній Березів. Він єдиний публічно представляв зацікавлених у демонтажі.

Отже, на голосування винесли три питання. Перше – демонтувати пам’ятник, але перед тим скласти подальший план дій. Друге – залишити монумент, але провести реконструкцію. І третє – додатково опитати окремо кожного мешканця села.

Після голосування прийняли рішення залишити пам’ятник. За проголосували приблизно 70 людей. Ідею демонтажу підтримали четверо.

Читайте також: Стан постраждалих туристів стабільний: стали відомі деталі нещасного випадку на Буковелі

Категорії
Надзвичайні новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...