Медична влада південної китайської провінції Гуандун уважно спостерігає за 43 людьми, підозрюючи, що ті можуть бути носіями вірусу Ебола. Поки цей діагноз у них не підтверджується.
Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
«На даний момент жоден випадок зараження лихоманкою Ебола в Китаї не зафіксований», – підкреслює директор провінційної комісії у справах охорони здоров’я і планового дітородіння Чень Юаньшен.
Всього ж із 23 серпня в цю провінцію з регіонів, де вирує епідемія або є небезпека її виникнення, приїхали 8 672 людини. У тритижневий карантин відправляли усіх, у кого була температура 37,3 і вище.
Влада підвищила запобіжні заходи також у зв’язку з тим, що 22 жовтня в адмінцентрі провінції, місті Гуанчжоу, відкривається щорічний міжнародний торговельний ярмарок Canton Fair, який традиційно збирає величезну кількість відвідувачів. Усіх відвідувачів в ці дні карантинні служби перевіряють особливо ретельно.
Найбільш “близькою” небезпека була 17 жовтня, коли громадянин Нігерії, який якраз прибув на цю виставку, був поміщений на карантин у лікарні Гуанчжоу з симптомами лихоманки Ебола. В понеділок місцеві органи охорони здоров’я оголосили, що аналізи чоловіка виявилися негативними.
Підвищені заходи карантинного характеру і по всій країні. У повідомленні, поширеному в понеділок Держкомітетом у справах охорони здоров’я і планування сім’ї, визначені лікарні, уповноважені приймати носіїв вірусу Ебола, конкретні завдання із зберігання відповідних ліків, дезінфекції та гігієні. У самих лікарнях проводяться тренінги із захисту медперсоналу від зараження і недопущення поширення інфекції в масштабах лікувальної установи. Створюються аварійно-рятувальні центри, в завдання яких входить забезпечення оперативного транспортування інфікованих. Органам охорони здоров’я наказується посилити взаємодію з авіаційними і аеропортівськими службами.
За даними лабораторії моделювання біологічних і соціально-технічних систем у північно-східному університеті у Бостоні, Китай входить в топ-30 країн і регіонів підвищеного ризику спалаху лихоманки Ебола. Небезпека особливо велика в період до 31 жовтня. Такого висновку учені дійшли на основі моделювання загальної кількості випадків зараження, зареєстрованих у Всесвітній організації охорони здоров’я, починаючи з 9 серпня.