У Пенсійному фонді України активно створюється новітня система обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій, головний вектор якої — покращення якості прийому громадян, зменшення термінів обробки заяв та документів, можливість дистанційного доступу пенсіонера до своєї пенсійної справи.
Для спрощення контакту «Пенсійний фонд — громадянин» розробили мобільний додаток «Е-пенсія», який дозволить отримати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду з мобільних пристроїв. Крім того, впроваджуються технології оцифрування пенсійних справ (ретроконверсія), та розгортання для цього процесу відповідної технічної бази, інформують “Вікна” з посиланням на Калуський сервісний центр ПФУ.
Так, у вересні поточного року з метою оцифрування пенсійних справ справ жителів Івано-Франківщини запрацював новостворений відділ з ретроконверсії у головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, перед яким поставлено надважливе завдання — переведення близько 350 тисяч пенсійних справ в електронний формат.
Процес оцифрування пенсійних справ складається з трьох етапів:
– сканування всіх документів;
– кадрування зображення;
– документування пенсійних справ.
Збереження всіх даних забезпечено Пенсійним фондом України на центральному сервері, доступ до якого захищено належним чином.
Запровадження електронних пенсійних справ дозволить:
– забезпечити пенсіонерам доступ до матеріалів своєї пенсійної справи з будь-якого місця;
– створити можливість для надання послуг незалежно від місця проживання;
– використати вивільнені приміщення органів Пенсійного фонду України;
– забезпечити наскрізний автоматизований контроль актуальності та достовірності документів.
Читайте також: Соціальне таксі і ваучери на освіту: як зміниться соцдопомога у 2020 році