Like

На Прикарпатті учасники АТО організували роздільний збір сміття. ВІДЕО

Учасники АТО із села Микитинці Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади отримують півтори тисячі гривень щомісяця на благодійні ініціативи за майже тонну пластику, який йде на переробку....

Учасники АТО із села Микитинці Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади отримують півтори тисячі гривень щомісяця на благодійні ініціативи за майже тонну пластику, який йде на переробку.

Роздільний збір сміття вони організували майже два роки тому. Пластик у Микитинцях вивозять двічі на місяць – за один раз назбирується до тонни. Вартує це сміття близько півтори тисячі гривень. Учасник бойових дій, заступник голови села Микитинці Роман Сметана розказує, що гроші йдуть на інші соціальні проєкти – зокрема, зараз у школі облаштовують тир, йдеться у сюжеті Суспільного.

А ще їх скеровують на адресну допомогу військовим.

Буквально два місяці тому ми приїхали зі Сходу – робили таку волонтерську поїздку – ми п’ятитонник і вареників, і продуктів, і речей хлопцям. Були в 72-й бригаді, в “Чорних запорожців”, в Золотому”, – розповідає чоловік.

Він показує сітки для пластику та бочку для скла у центрі села. Пригадує, що робили їх самотужки в одного з побратимів. Таких смітників у Микитинцях шість: біля магазинів та на кінцевій зупинці автобусу.

Роман Сметана каже, що майже всі точки збору під відеонаглядом: “Ведеться роз’яснювальна робота людям. Зараз вже набагато краща ситуація: більше людей розуміють проблему, більш добросовісно сортують сміття. Поменшало непотрібного сміття. Так і працюємо”.

Тривалий час хлопці вивозили пластик самотужки. Нещодавно знайшли підприємство, яке займається переробкою й забирає сміття самостійно. Що стосується побутового сміття, то, за словами Романа Сметани, сільська рада підписала угоду з полігоном у Рибному. Тож двічі на місяць туди вивозять понад вісім тонн сміття. Пластик утилізує приватний підприємець.

Богдан Адрусів – один з двох комунальних працівників, які займаються вивозом побутового сміття з Микитинців. Він категорично не погоджується з тим, що люди навчилися сортувати сміття: “Хто що може кидає: дивани, матраци – я вже навіть говорити не хочу”. – “А сортують сміття?”. – “Ніхто! Я був 13 років в Італії. Я добре знаю, як то все робиться”.

Житель Микитинців Володимир Винників сміття сортує. Раніше, зізнається чоловік, пластик з іншим сміттям спалював. Відколи з’явилися ящики, турбується про екологію: “Я навіть, коли іду на річку десь відпочивати, то посиділи, поїли і забрали із собою все звідти. Щоб не засмічувати навколишнє середовище і щоб краще було місто. А ще це дуже шкідливо для природи”.

Читайте також: Спорожніле місто: як виглядає Франківськ під час карантину (фото)


Gastro If
Gastro If

Категорії
СУСПІЛЬСТВО
Новини
Loading...