На Бурштинському водосховищі запустили 26-метровий земснаряд. ФОТО

На водосховищі ДТЕК Бурштинської ТЕС працюватиме 26-метровий земснаряд потужністю 1200 куб. метрів. Бригада енергетиків, які пройшли навчання для роботи з ним, уже склали конструкцію...

На водосховищі ДТЕК Бурштинської ТЕС працюватиме 26-метровий земснаряд потужністю 1200 куб. метрів.

Бригада енергетиків, які пройшли навчання для роботи з ним, уже склали конструкцію та проводять перші випробування обладнання. Тепер водосховище отримає друге дихання: його очистять від водоростей та намулу, інформують Вікна з посиланням на пресслужбу ДТЕК.

Розмив берегів, нанесення піску і глини грунтовими водами, донні відкладення і мул — справжнє лихо для водойм. Усі ці негативні чинники спричиняють замулювання, розповсюдження шкідливих водоростей, підвищення температури води. Особливої шкоди такі процеси завдають рибі.

Так виглядає пульпопровід, по якому проходить витягнутий із дна намул

“Через те, що вода поступово замулюється — зменшується її насичення киснем від природних рослинних джерел. Це сприяє розповсюдженню шкідливої рослинності, такої, як синьо-зелені водорості, що може стати причиною загибелі всього живого у водоймі”, — коментує Петро Савка, начальник відділу екології ДТЕК Бурштинської ТЕС.

Запобігти замуленню водосховища в Бурштині енергетикам тепер допомагатиме земснаряд, який нещодавно запустили в роботу. Це технічне судно, оснащене потужним насосом для очистки грунту від мулу під водою. Потужним грунтовим насосом він вийматиме відкладення із дна. Для цього спочатку розпушуватиме грунт спеціальною фрезою і засмоктуватиме його струменем води. Потім ця маса подаватиметься у всмоктуючу трубу. Далі, через насос, під тиском, потраплятиме в напірний трубопровід. Проходячи довгим пульпопроводом, який тягнеться від земснаряду до берега, мул із дна водойми виливатиметься у спеціально відведене місце, де він висихатиме і знову перетворюватиметься в шари грунту. Земснаряд очищатиме водосховище від шкідливих відкладень без осушення водойми.

Насос земснаряду має потужність 1200 кубічних метрів. Якщо врахувати, що у Бурштинському водосховищі близько 50 мільйонів метрів кубічних води, то за п’ять років цілодобової роботи пристрій зможе пропустити через себе всю воду і повністю очистити водойму від шкідливого мулу, кажуть на підприємстві.

Бурштинське водосховище входить до водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарські угіддя). Тож, його очистка земснарядом є вагомим внеском у збереження екології не лише України, а й світу.

Читайте також: Поліцейські Івано-Франківщини оперативно затримали хулігана, який стріляв у прикарпатця. ФОТО


Like

Категорії
Комуналка
Новини
Loading...