На Франківщині відновили криївку. ФОТО

В День Захисника України в селі Пістинь голова райдержадміністрації Петро Іванишин, т.в.о директора ДП «Кутське лісове господарство» Андрій Ониськів, Пістинський сільський голова Тарас Бейсюк...

В День Захисника України в селі Пістинь голова райдержадміністрації Петро Іванишин, т.в.о директора ДП «Кутське лісове господарство» Андрій Ониськів, Пістинський сільський голова Тарас Бейсюк спільно з родинами загиблих воїнів взяли участь у відкритті криївки УПА.

Про це інформує Косівська РДА.

Як говорить історія, 9 квітня 1952 року на місці, де тепер розташована криївка, провели свій останній бій і загинули в боротьбі за волю та незалежність України референт пропаганди Коломийського райпроводу ОУНр, уродженець села Стопчатів Ковалишин Василь – “Нескорений” та його охоронець, легендарний кулеметник УПА Ілюк Дмитро – “Кичера”, уродженець села Кривопілля Верховинського району.

Трагедія сталася через порушення правил конспірації: про місце пристанища мали знати лише ті, хто в ньому перебував. Але в перших числах квітня криївку покинув підпільник Андрій Мотрук- “Сірко”, котрий незабаром потрапив до рук чекістів та погодився на співпрацю і вже, як агент “Василько”, привів на хребет Кам’янистий опергрупу МГБ. Але окрім “Нескореного” і “Кичери” там перебував земляк “Василька” Ярослав Грабчук-“Дунай”. Опору він не чинив і згодом став ще одним спецагентом – “Кузьмичем”, спричинивши арешти і переслідування родин, які допомагали підпіллю.

За ініціативи і сприяння лісничого Косівського лісництва Пліхтяка Петра Петровича та спільними зусиллями районної влади, Пістинської сільської ради, Кутського лісництва, громади села Пістинь було відновлено криївку в пам’ять про тих, хто віддав життя, захищаючи свій рідний край.

Читайте також: На Прикарпатті водій автомобіля збив 15-річного велосипедиста

Категорії
Життя
Новини
Loading...