На сьогодні, на жаль, соціальні проблеми та негативні соціальні явища дуже тісно обступили кожного із нас. Особливе занепокоєння викликає поведінка сучасної молоді, яка у більшості своїй є далекою від правослухняної і такою, що сприяє повноцінному розвитку підлітків. Порушення відносин з батьками, психологічний клімат у сім’ї, бажання швидше подорослішати, конфлікти з однолітками – далеко неповний перелік чинників, які сприяють поширенню негативних явищ у молодіжному середовищі.
Тому робота всіх без винятку суспільних інституцій та громадськості повинна бути спрямована на виявлення, усунення, нейтралізацію соціальних і психологічних чинників, що призводять до появи та загострення проблеми серед підлітків. Однак первинною ланкою цієї роботи повинна бути профілактика, яка б попередила виникнення та розвиток негативних соціальних явищ у підростаючого покоління.
З цією метою 2 грудня для підоблікових Тлумацького РП КВІ провели семінар-тренінг “Профілактика негативних явищ серед осіб молодіжного віку, засуджених до покарань не пов’язаних із позбавленням волі”. Захід відбувся у приміщенні Тлумацького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням його фахівців. Захід спрямований на підвищення інформованості молоді про проблеми, які виникають на ґрунті розвитку негативних соціальних явищ та їх наслідки як для здоров’я так і для повноцінного розвитку і життєдіяльності молодих людей.
Питання, які висвітлювались на заході, були різнобічні. Йшлося про пріоритети здорового способу життя та попередження поширення небезпечних інфекційних захворювань, зокрема гепатиту С, ВІЛ/СНІДу, туберкульозу. Організаторами заходу було порушено питання гігієнічного виховання та ризиків негативних наслідків від небезпечного способу життя як для самих молодих людей, яким він властивий, так і для оточуючих.
Як зауважила Наталія Заячук: “На жаль, нині молодь орієнтована не на ведення здорового способу життя, а пасивне проведення часу: перегляд не зажди корисних для розвитку телепередач, гри в комп’ютерні ігри, відвідування нічних клубів. Здоров’я в цьому рядку займає далеко не першу позицію. Тому наше завдання якомога більше та доступно донести молодим людям інформацію про важливість дбати про своє здоров’я змолоду”.
Окрему увагу працівниками РП КВІ було зосереджено на питаннях профілактики вчинення повторних злочинів та адміністративних правопорушень і дотримання норм правослухняної поведінки. Про завдання соціальних служб та основні функції роботи з неповнолітніми говорив представник РЦСССДМ Андрій Гузій. Захід пройшов у цікавій та доброзичливій атмосфері. Його учасники щиро подякували організаторам та гостям за подану змістовну інформацію. В свою чергу організатори сподіваються, що молоді люди усвідомлять цінність свого здоров’я та скористаються можливостями здорового способу життя.
Слід пам’ятати, що поряд з нами живуть люди, які з тих чи інших причин оступилися в житті і відбувають покарання за скоєне. Вони також мають право на правильний вибір у житті, реалізуючи себе як особистість. Для цієї категорії осіб питання усвідомлення правових та соціальних норм є запорукою успішної ресоціалізації, а також важливим етапом запобігання скоєнню ними повторних злочинів. Всі ми люди! Кожному із нас властиво помилятися і кожен із нас має право на “другий” шанс. Проте не всі використовують цей шанс у правильному руслі, не дослухаються до порад батьків, вихователів. Саме з метою уникнення скоєння повторних злочинів особами, які уже оступилися в житті працівники Долинського МРВ КВІ спільно із представниками районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді провели тренінг.
Створення умов для уникнення чи подолання проблем, для повноцінного розвитку і життєдіяльності молодих людей та задоволення ними своїх потреб у такий спосіб, що непризводить до негативних наслідків, несформованість у молодих людей цінності власного здоров’я саме суспільство провокує і посилює негативні явища у молодіжному середовищі. Тут основними засобами протидії негативним явищам виступають заборона чи обмеження шкідливої реклами (наприклад,тютюнових і алкогольних виробів), демонстрації викривлених сексуальних стосунків та насильства в ЗМІ, впровадження законодавства, яке захищало би права громадян на ведення здорового способу життя тощо.
У рамках угоди про співробітництво Тлумацького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Тлумацького районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції 02 грудня 2014р. на базі Тлумацького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося тренінгове заняття на тему: «Профілактика негативних явищ серед осіб молодіжного віку, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі».
Із вступним словом перед аудиторією виступила старший інспектор Наталія Заячук, яка представила гостей та ознайомила із планом проведення зустрічі. Бесіду щодо визначення основних профілактичних заходів, які спрямовані на попередження та викорінення негативних звичок, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі молодіжного віку провів для присутніх головний спеціаліст відділу соціальної роботи Тлумацького РЦСССДМ Андрій Гузій. Далі відбулося активне обговорення актуальних серед молоді проблем та необхідності ведення здорового способу життя.
Кожен охочий отримав інформаційні матеріали та консультацію. Метою проведення цього заходу було надання вичерпної інформації щодо реалізації своїх прав та обов’язків, пріоритетів здорового способу життя та попередження поширення ВІЛ/СНІДу. Тренінг пройшов у цікавій та доброзичливій атмосфері. Після закінчення заходу учасники отримали роздатковий матеріал, де міститься інформація про напрями роботи Галицького РЦСССДМ.
Працівники відділу соціальної роботи Галицького РЦСССДМ Людмила Сівецька та Христина Салига, а також кримінально-виконавчої інспекції – Оксана Собецька та Оксана Вовчук постійно проводять консультаційно-профілактичну роботу шляхом проведення правових, просвітницьких та соціально-педагогічних заходів для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.
Тренінг пройшов у цікавій та доброзичливій атмосфері. Його учасники щиро подякували організаторам та гостям за подану змістовну інформацію. В свою чергу організатори тренінгу виявили сподівання, що молоді люди усвідомлять цінність свого життя, здоров’я та скористаються можливостями здорового способу життя. Питання, які висвітлювались на заході, були різнобічні. Організатори говорили про пріоритети здорового способу життя та попередження поширення небезпечних інфекційних захворювань, зокрема гепатиту С, ВІЛ/СНІДу, туберкульозу. Присутнім було роздано буклети, які наочно демонстрували інформацію про заходи застереження від цих захворювань.
Окрему увагу було зосереджено на роботі соціальних служб. З цією метою волонтер від Корпусу Миру Сет Синклер продемонстрував присутнім відеофільм про роботу соціальних служб США та розповів про основні функції служби у роботі із неповнолітніми. Інспектор Коломийського МП КВІ Юрій Бойцан звернув увагу присутніх на недопущенні вчинення повторних злочинів та адміністративних правопорушень, а зосередитись на веденні здорового способу життя та дотримання норм правослухняної поведінки.
Михайло Доманич ознайомив учасників заходу з положеннями нового Кримінально-процесуального кодексу України, зокрема про права засуджених. Розмова пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері. Присутні подякували виступаючим за грунтовну та змістовну інформацію.
Джерело: Франківчани