У Коломиї люди з інвалідністю виготовляють екосумки

У Коломиї, що на Прикарпатті, люди з інвалідністю шиють екоторбинки. Свою майстерню вони відкрили другого грудня. Впродовж п’яти днів 15 охочих навчалися кравецькій справі....

У Коломиї, що на Прикарпатті, люди з інвалідністю шиють екоторбинки. Свою майстерню вони відкрили другого грудня. Впродовж п’яти днів 15 охочих навчалися кравецькій справі. Дехто вирішив залишитися працювати у майстерні “Екосумка”.

Працівник Павло Семенович розповідає, що у майстерні працює з 10-ї години. Його завдання – пришивати ручки до екосумок. Така робота, каже, йому подобається, повідомляє Суспільне.

“Мені добре тут. Вдома я не шив, тут всьому і навчився”, – розповідає Павло Семенович.

У Коломиї люди з інвалідністю на замовлення створюють екосумки

Кравчиня Ярослава Леміш говорить, що згодилася взяти участь у соціальному проєкті, бо захотіла спробувати щось нове. Зараз вона викроює нові моделі екошоперів.

“У сумці буде дно, будуть пришиватися ще ручки. Вона буде чорною. Додатково ще плануємо зробити дизайн вишивки. Зараз дизайнер малює нам орнаменти”, – зазначила кравчиня.

У Коломиї люди з інвалідністю на замовлення створюють екосумки

У майстерні виготовили вже 50 сумок. Працівники також планують створювати торбинки з кишенями, застібками та візерунками.

“Ми намагалися все влаштувати так, щоб виготовлення екоторбинок було поетапним, а кожну роботу виконувала окрема людина”, – додала Ярослава Леміш.

Зараз у майстерні є дві швейні машинки, праска з парогенератором та електричний ніж. Також є машинка, яка спаює. Поки що нею не користувалися, бо чекають на майстра, який її під’єднає.

У Коломиї люди з інвалідністю на замовлення створюють екосумки

Майстерню “Екосумка” створили у межах проєкту міжнародної технічної допомоги “Проміс” Коломийська міська рада та громадська організація “Саме час”. На цей проєкт витратили приблизно мільйон гривень.

“Через пандемію ми не можемо у цьому приміщенні помістити п’ятьох людей з інвалідністю, які могли б працювати. Тому ми їх розділили та обмежили перебування. Ми намагаємося, щоб тут було не більше трьох людей, і вони поетапно займалися своєю справою. ГО “Саме час” створена трьома жінками, у яких є діти з інвалідністю”, – розповіла керівниця проєкту “Екосумка” та учасниця ГО “Саме час” Ірина Юрах.

У Коломиї люди з інвалідністю на замовлення створюють екосумки

Майстерня працює на території, яка належить Коломийській міській раді.

“Долучилися в частині закупівлі структурних складових самого павільйону мафу, там розташована майстерня. Також працювали над облагородженням терторії, підключили воду та водовідведення. Вирішили, що така трудова діяльність – це хороший спосіб працевлаштувати людей з інвалідністю та реалізувати їх у суспільстві”, – сказала працівниця Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг у Коломиї Ірина Лерш.

Зараз керівники швейної майстерні шукають підприємців, які готові купляти у них екоторбинки, щоб зробити виробництво самоокупним.

Читайте також: Морози відступають: на Прикарпаття на кілька днів прийде потепління

Категорії
Життя
Новини
Loading...