У Калуші комісія з’ясовувала причини перебоїв з електропостачанням

31 грудня на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Калуської міської ради обговорили питання безперебійного постачання електроенергії та території Калуської громади....

31 грудня на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Калуської міської ради обговорили питання безперебійного постачання електроенергії та території Калуської громади.

Так, перебої з електропостачанням є системними. Як повідомив директор комунального підприємства «Водотеплосервіс» Ігор Яковина, від липня підприємство надсилає письмові звернення в АТ «Прикарпаттяобленерго» щодо перепадів напруги — це зупиняє водозабір і насосні станції водопостачання та насоси відкачування стоків і може привести до надзвичайної ситуації. Але відповіді не отримали жодної, інформують “Вікна”.

У грудні кількість випадків відключення електропостачання на території громади зросла. При цьому страждають не лише об’єкти життєзабезпечення міста, а й мешканці. Так, 7 грудня без електропостачання залишився житловий масив Хотінь, 13 грудня — понад три години без світла були мешканці сіл Голинь, Пійло, Тужилів і Сівка-Калуська (причому у Тужилові електропостачання не було понад дев’ять гоин). 18 грудня майже три години без світла обходилися мешканці мікрорайону вул. Б. Хмельницького і В. Стуса у Калуші, 19 грудня — електропостачання зникало в районі вул. Глібова, 26 грудня — у житлових будинках на непарній стороні вул. Коновальця. А 29 грудня без світла опинилися мешканці частини житлового масиву Височанка і вул. Гірничорятувальної — тут не було світла навіть станом на 31 грудня.

На щастя, зараз немає великих морозів, інакше мешканці мали б великі проблеми не лише з електропостачанням, а й з опаленням.

На засіданні комісії директор філії АТ «Прикарпаттяобленерго» «Західна» Віталій Комісарук повідомив: у випадку планових відключень електропостачання, споживачі заздалегідь отримують попередження. А аварійні вимкнення передбачити неможливо. Вони почастішали: через вітряну погоду частіше стаються пориви мереж. Наприклад, 29 грудня пориви вітру сягали 28 метрів не секунду, тож, впадали дерева, які рвали лінії та ламали опори електропередач.

За словами Віталія Комісарука, енергетики намагаються оперативно відновити електропостачання, але їхні можливості фізично обмежені. Крім того, в першу чергу вони зобов’язані відновлювати високовольтні лінії електропостачання — їхні обриви загрожують життю людей. Крім того, від них залежить електропостачання великих територій. І вже в другу чергу усувають локальні аварійні ситуації.

На території Калущини впродовж робочого дня працюють чотири ремонті бригади енергетиків плюс ще дві аварійні бригади по два працівники в кожній — чергують цілодобово.

Комісія вирішила звернутися до АТ «Прикарпаттяобленерго» щодо збільшення кількості аварійних бригад у випадку прогнозу несприятливих погодних умов. А також — поліпшити комунікацію зі споживачами: у випадку аварійних вимкнень мешканці мають знати, куди їм звертатися за інформацію щодо відновлення електропостачання.

Читайте також: Музики з колядою пройшлися середмістям Франківська. ФОТО

Категорії
Життя
Новини
Loading...