10 цікавих фактів про Камасутру

Коли була написана ця літературна праця достовірно невідомо, проте за даними деяких досліджень ця книга була створена орієнтовно в III – IV стол. Автором-укладачем...

Коли була написана ця літературна праця достовірно невідомо, проте за даними деяких досліджень ця книга була створена орієнтовно в III – IV стол. Автором-укладачем трактату “Камасутра” вважається індійський філософ і учений – Малланага Ватьсьяяна (3-6 в н.е.). Мова написання – древній санскрит.

Оригінальний твір містить 64 глави, які складають 49 частин і об’єднані в 7 розділів, проте найбільшою популярністю користується другий розділ під назвою “Про любовне з’єднання”,  в якій наводяться описи і техніка сексуальних позицій. Саме цей розділ найчастіше перевидається і багато простих обивателів приймають його за  цілу книгу, коли насправді, сексуальні практики займають усього лише одну п’яту частину усього твору, а  описані 64 сексуальних пози або “мистецтва” (8 способів займатися любов’ю х 8 позицій в кожному способі) –  всього 3 глави.  Усе інше  в книзі повністю звернене до духовних цінностей і філосовським питань взаємозв`язок між чоловіком і жінкою.

Ми наводимо 10 цікавих фактів про цю книгу:

1. «Камасутра» – це індійський трактат, якому вже більше 2000 років. Дослідники розглядають різні варіанти часу його написання – від ІІ століття до н.е. до ІІІ століття н.е.

2. Автором «Камасутри» називають індійського філософа Малланагу Ватьсьяяну.

3. Книга названа в честь бога кохання в релігійній традиції індуїзму – Ками (Камадеви).

4. «Камасутра» еротична всього лише на п’яту частину. Решта її розділів містять інформацію про кохання і його значення для людини, розвиток гармонійних відносин між чоловіком та жінкою, настанови для жінок та чоловіків перед об’єднанням у сім’ю.

5. «Камасутра» спершу не містила ніяких малюнків. Сьогодні найвідомішими ілюстраціями цієї книги вважаються еротичні мініатюри монгольських художників та їхніх індійських послідовників XVI—XIX століть.

6. Вперше переклад книги із санскриту побачив світ у 1883 році завдяки старанням англійського мандрівника і письменника Річарда Бертона.

7. Книга спершу видавалася від імені приватного об’єднання «Спільнота Камасутри», адже «Закон про непристойні публікації» 1857 року забороняв видання схожої літератури у Великобританії.

8. Перший легальний масовий друк «Камасутри» було дозволено тільки після світової сексуальної революції 60-х років ХХ століття.

9. Найпопулярніший на сьогодні художній фільм, в якому є пряме посилання на цей трактат – «Кама Сутра: Історія кохання» 1996 року (Kama Sutra: A Tale of Love).

10. До 2014 року «Камасутра» українською мовою перекладена не була. Проте існує цікава еротична збірка малюнків – т.з. «Українська камасутра», що була створена Тетяною Шевченко спеціально для книг «Ніч еротичної Поезії» та «Ніч Еротичної Поезії non-stop».

Джерело: svitfactiv.com

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...