Like

НБУ вводить в обіг пам’ятну монету номіналом 20 гривень

Національний банк з 21 січня 2021 року вводить в обіг пам’ятну монету “До 150-річчя від дня народження Лесі Українки”. Про це повідомляє прес-служба НБУ, пише “Уніан”....

Національний банк з 21 січня 2021 року вводить в обіг пам’ятну монету “До 150-річчя від дня народження Лесі Українки”.

Про це повідомляє прес-служба НБУ, пише “Уніан”.

Срібна монета номіналом 20 грн присвячена українській поетесі, драматургу, перекладачці, літературному критику та громадському діячеві – Лесі Українці (Лариса Петрівна Косач).

“Леся Українка – один з найвидатніших українських художників слова. Багатогранний талант письменниці проявився в найрізноманітніших жанрах – ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Її творчість сповнена глибоких патріотичних почуттів до України”,

Скріншот НБУ

На аверсі монети розміщено: угорі напис УКРАЇНА, праворуч від якого малий Державний Герб України; та композиція, що символізує яскравий, емоційний, багатий світ поезії Лесі Українки: ліворуч на дзеркальному тлі – стилізовані під свічки образи чоловіка та жінки; праворуч – ключ журавлів, над яким номінал та рік карбування монети 20/ГРИВЕНЬ/2021.

“На реверсі монети на тлі стилізованих гілок з листям зображений портрет Лесі Українки; ліворуч – роки життя 1871/1913; написи: ЛЕСЯ/Українка (під портретом), л.Косач-Квітка / (у літературі ЛЕСЯ УКРАЇНКА) (факсиміле Лесі Українки)”, – йдеться в повідомленні.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори: Роман Чайковський, Володимир Атаманчук

Маса дорогоцінного металу в чистоті: 62,2 г. Тираж: 2500 шт.

Читайте також: У Калуші визначили переможців конкурсу “Креативна ялинка”. ФОТО


Gastro If
Gastro If

Категорії
Гроші
Новини
Loading...