Ми часто скаржимося на своїх близьких, тому що вони багато роблять не так, чинять неправильно. Але від докорів і прохань нічого не змінюється, і відносини просочуються невдоволенням. Якщо ж подивитися з боку, виходить, що ми самі часто грішимо тим же, в чому звинувачуємо інших. Результати невтішні, так що ж робити?
Позбутися від постійних дрібних скандалів і невдоволення, значить прибрати безліч стресів, втому і депресивних настроїв, які вони викликають. Але цього не завжди можна добитися лайкою або незадоволеними докорами. Все, що вони можуть викликати – це невдоволення або навіть протест, що, по суті, ще гірше.
Позитивний вихід з цієї ситуації – змінитися самому.
Айкідо повсякденності
Бойове мистецтво айкідо, як і більшість східних технік, – це не просто спосіб перемогти противника, а ціла життєва філософія. Суть (напевно, одна з багатьох) полягає в тому, що людина не повинна атакувати або пасивно захищатися. Замість цього вона змінює себе під противника, підлаштовується під нього і перемагає.
Якщо перенести це в нашу повсякденність, виходить, що ви можете легко уникнути скандалів і невдоволення, трохи змінивши себе.
Є така теорія, що людина, в першу чергу, помічає і дратується саме на ті якості, які є у неї. Якщо ви коли-небудь зустрічали людину, яка дуже на вас схожий, ви напевно це помітили.
Фокус в тому, щоб не бездумно вибішуватись на інших, а спочатку подумати, чи не страждаєте ви тим самим?
Особистий моніторинг
Дуже часто люди із задоволенням називають інших егоїстами, і при цьому самі гнуть свою лінію, не піклуючись про думку і бажаннях інших людей. Це виглядає кумедно, коли двоє називають один одного егоїстами.
Ще приклади: людина обурюється, що її не слухають, а сама під час чужих реплік «витає в хмарах», людина не терпить, коли ій брешуть, і, в той же час, сама періодично лукавить і недоговорює. Думаю, можна не продовжувати, у кожного в житті знайдеться багато таких прикладів.
І найприємніше тут те, що якщо ви знайдете у себе недолік, і постараєтеся змінити його, ваш близька людина теж зміниться.
Чому це відбувається?
Немає однозначної відповіді на це питання, але є дві теорії:
1. Люди – моторошні конформісти
А це означає, що вони постійно переймають у інших моделі поведінки, особливості розмови і звички. У дитинстві це розвинене більше, тому що треба вчитися соціальним правилам, у дорослому віці менше, але, все одно, є.
Експеримент відомого психолога Соломона Еша, проведений ще в 1950 році, довів, наскільки сильно люди прихильні конформізму.
У простому тесті з очевидними відповідями, 50% учасників відповіли невірно на більшість питань тільки тому, що інші учасники (які були проінструктовані заздалегідь) вказували на невірні відповіді. 25% учасників взагалі відповіли невірно на кожне питання, а все через те, що інші робили те ж саме.
Часто кажуть, що люди, що живуть разом тривалий час, стають схожими. Це насправді так, адже вони переймають один у одного якісь звички, особливості, риси характеру, як правило, неусвідомлено, адже ніхто не думає: «О, яка класна манера говорити, буду робити так само», це виходить само собою.
Значить, якщо ви виправите в собі якийсь негативний аспект, який дратує вас в близьких, вони підсвідомо скопіюють це і теж зміняться в кращу сторону.
2. Свідомість творить світ
Не секрет, що для різних людей світ різний, і яким ви бачите реальність, такою вона і є. Ви пропускаєте через себе об’єктивну реальність і на виході отримуєте те, що вважаєте справжнім світом. Звичайно, так робить кожна людина.
Так от, якщо ви починаєте піклуватися про інших і не думаєте про те, які вони всі егоїсти, картина світу трохи змінюється, і люди автоматично починають думати про те, як ви себе відчуваєте і що вам треба. Якщо ви дійсно навчилися слухати когось, люди починають слухати вас, а не чекати своєї черги заговорити.
Все, що зустрічається вам на життєвому шляху – це просто відображення вас, і чим більше ви будете походити на свій власний ідеал, тим більше будете помічати у своєму оточенні людей, які теж на нього схожі.
От і все, якщо у вас є ідеї на цей рахунок, прохання поділитися в коментарях.
Джерело: Франківчани