Прийшов час адаптації українського бізнесу до нових економічних стандартів

Події, які відбулися весною цього року спровокували ряд доленосних змін, як всередині, так і зовні країни, шляхом повного «переформатування»  економічних полюсів. Впродовж 23 років...

Події, які відбулися весною цього року спровокували ряд доленосних змін, як всередині, так і зовні країни, шляхом повного «переформатування»  економічних полюсів.

Впродовж 23 років свого державотворення Україна входила до складу СНД і перебувала під безпосереднім впливом Росії, що не могло не позначитись на формуванні відповідних стандартів ведення бізнесу та розвитку економіки країни в цілому.  

Загострення міжнародних відносин між Україною та Росією, ще більше підштовхнуло нас в напрямку до налагодження тісних взаємозв’язків  з Євросоюзом та країнами Західної Європи. Вже в найближчому часі Україна має всі шанси стати асоціативним або й повноправним членом Євросоюзу. Однак, саме за таких умов в усіх сферах економіки країни необхідно провести переорієнтацію на потреби та можливості Західних ринків. З приводу того, як саме це має відбуватися і хто безпосередньо має відповідати за «демонстрацію бажання» та адаптацію бізнесу до нових ринкових умов, нам розповів івано-франківський бізнесмен Тарас Виноградник:

«Насамперед цією «демонстрацією бажання» повинні займатися чиновники. Саме у них є доступ до статистичних даних, які демонструють те, що український бізнес зорієнтований на Схід – у цьому плані, а на Захід — у такому. З боку влади, в першочерговому порядку, необхідно провести адаптацію українського законодавства до основних вимог Євросоюзу та забезпечити конкурентні умови існування та розвитку українського товаровиробника.

З боку аналітиків необхідно провести порівняльну характеристику ринків. І тоді ми побачимо, що користується попитом на Сході, а що на Заході.

Ці дані також підготують нас до того, що потрібно зробити, щоб збільшити попит на Заході на ті товари, які до сьогодні користувалися попитом лише на Сході, чи всередині країни. Варто зрозуміти, які ще ніші не зайняті в ЄС повністю, і можуть бути заповнені українськими товарами та послугами? Оце я можу назвати справді якісною серйозною дорослою роботою і «демонстрацією намірів»».

          В дійсності процес євроінтеграції буде непростим: зміна орієнтації ринку, потреб споживачів, ротація ринків праці та адаптація до нових стандартів виробництва стануть головними передумовами для того, щоб відбулося формування нової генерації підприємців та бізнесменів в Україні. Будь-які зміни, першочергово, можуть призвести  до повного призупинення бізнесу окремим рядом його представників. Європейський споживач більш вимогливий і надає перевагу певним установленим стандартам, які не зможе забезпечити український виробник за умови відсутності змін та підтримки з боку держави, шляхом реформування законодавства та надання податкових пільг.

Категорії
Економіка
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...