У Криму ФСБ затримала і 6 годин допитувала польського журналіста

Російські спецслужби в окупованому Росією Криму порушують права журналістів. Співробітники ФСБ Росії затримали, доставили в місцеве управління і 6 годин з’ясовували особу і мету...

Російські спецслужби в окупованому Росією Криму порушують права журналістів.

Співробітники ФСБ Росії затримали, доставили в місцеве управління і 6 годин з’ясовували особу і мету приїзду до Криму власного кореспондента “Gazeta Wyborcza” в Москві Вацлава Радзівіновіча.

Про це повідомив сам Радзівіновіч, передає Крым.Реалии.

При цьому співробітники ФСБ не дозволили журналістові зробити телефонний дзвінок в редакцію, посольство Польщі в Москві, в МЗС або комусь з колег.

За його словами, група співробітників ФСБ несподівано з’явилася, коли він в сімферопольському кафе “Диван” розмовляв і пив каву з українськими журналістами -власкором київської газети “День” в Криму Миколою Семеною і кримським фоторепортером Леньярою Абібулаєвою.

За словами Радзівіновіча, співробітники ФСБ звинуватили польського журналіста в тому, що “він не той, за кого себе видає”, хоча він пред’явив всі необхідні документи, і що він “нелегально перетнув кордон Російської Федерації”.

Вацлав Радзівіновіч надав їм свій паспорт, журналістське посвідчення, акредитаційну картку МЗС РФ, довгострокову візу для в’їзду до Росії, документ прикордонної служби Росії в аеропорту Шереметьєво про реєстрацію легального перетину ним кордону після прибуття з Польщі до Москви, документи про проживання в Москві, проте співробітники ФСБ вимагали їхати в управління “для з’ясування обставин”.

У управлінні журналісти були розділені по різних кімнатах, де з ними було проведено “опитування” “за обставинами інциденту”, повідомив Радзівіновіч.

“Виходячи з мого тривалого досвіду роботи міжнародним журналістом, в даному інциденті співробітники російської спецслужби проявили кричущий непрофесіоналізм і перевищення службових обов’язків, це порушення моїх професійних і цивільних прав”, – сказав Радзівіновіч.

Польський журналіст вважає, що у співробітників ФСБ не було ніяких правових підстав пред’являти йому підозри в “нелегальному перетині якогось кордону”, з’ясовувати особу і шість годин складати протокол “опитування”, через що йому довелося порушити мій графік роботи, скасувати вже призначені інтерв’ю і зірвати плани моєї роботи у відрядженні. Від всієї цієї події залишився дуже неприємний моральний осад”.

Миколу Семену і Леньяру Абібулаєву після декількох годин спілкування із співробітниками ФСБ також відпустили, але від коментарів вони відмовилися.

16 травня співробітники ФСБ в штатському затримали учасника проукраїнських акцій Олександра Кольченка. У чому його звинувачують, наразі невідомо.

11 травня співробітники ФСБ в Криму затримали українського кінорежисера Олега Сенцова, якого звинуватили в організації теракту і перевезли до Москви.

Категорії
Політика
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...