Онлайн-лекцію на висоті 5 362 метри над рівнем моря провела із другої спроби викладачка Університету Короля Данила Христина Мохнацька. 22 квітня вона не змогла вийти в ефір через погану погоду, пише Суспільне Карпати.
Жінка перебувала на найвищому льодовику світу Хумбу. Звідти вона розповіла студентам про підкорення найвищої вершини світу та свої відкриття під час перебування у Непалі.
Христина Мохнацька у Непалі перебуває вже майже два місяці. Нещодавно вона пройшла акліматизацію на висоті 8 тисяч метрів. Це – одне із семи питань, про які викладачка розповіла у своїй лекції. Жінка каже, що на такій висоті було важко, але їй вдалося не використовувати кисень.
“Я дихала самостійно. Звичайно, повітря не таке, як внизу. І відчуття були дуже дивні, тому що я розуміла, що я дуже далеко від цивілізації. Я зараз дуже далеко від дому, дуже далеко від людей. Я дуже далеко від будь-чого. Я розуміла, що це вже космос, що на такій висоті літають літаки. І я розуміла, що мені було ніяково, не по собі і страшно”, – сказала Христина Мохнацька.
Франківка Аделіна Дика навчається на другому курсі на спеціальності “Туризм”. Каже, про гори лише мріє, бо через карантин зірвалися усі її плани. Особисто з Христиною Мохнацькою дівчина не знайома, проте вчинком викладачки захоплюється.
“Це, як для жінки, досить сильний вчинок, сильне рішення. Це є досить важко, я думаю. І це досить цікаво, бо це як-не-як — туризм. Треба знати про це, як воно дійсно відбувається насправді. Тим більше, прямий ефір – тому доказ”, – каже Аделіна Дика.
Колега та друг Христини Олег Андрухів розповів, що з нею спілкується щодня. За його словами, через жорсткий карантин, який вводять у Непалі, піднятися на Еверест можна лише до 1 червня. Також він повідомив, що погодні умови сильно погіршилися, тож Христині важко через перепади температур та тиску. Важко й тому, що залишила вдома маму і доньку. Попри всі складнощі, лекція на висоті понад 5 тисяч метрів відбулася.
“Перша лекція не відбулася через те, що різко змінилися кліматичні умови. Тоді обірвало будь-який зв’язок, в тому числі й інтернет-зв’язок. Зараз зв’язок є. Він не на найвищому рівні, на жаль, бо висота велика, а наші технології не дотягують до того, щоб на таких висотах був доступний доброї якості зв’язок. Але спілкування відбувається, трішки відстає звук, картинка не такої якості, якби нам хотілося. Але все ж таки ми в онлайн-часі можемо поспілкуватися з людиною, яка на базовому таборі”, – сказав Олег Андрухів.
Сходження на Еверест Христина Мохнацька розпочала 10 квітня. Воно триватиме 68 днів. Жінка планує вийти на найвищу вершину світу без кисневої маски. Вона може стати першою українкою, яка це зробить.