На базі Івано-Франківського Локомотиворемонтного заводу створюють агрофірму та будівельну компанію. За словами міського голови Руслана Марцінківа, ці підприємства повинні заробляти для бюджету громади.
Журналісти Суспільного Крапати дізнавалися, чому фірми створюють саме як підрозділи Локомотиворемонтного заводу та як вони працюватимуть.
Акціонерне товариство “Івано-Франківський локомотиворемонтний завод” третій рік є прибутковим. Генеральний директор Руслан Терешко каже, що після того, як міська рада придбала завод, підприємство погасило 20 мільйонів гривень боргу та почало заробляти. Крім того, за цей час ЛРЗ сплатив 70 мільйонів гривень податків.
Тому зараз завод створить дві фірми – “ЛРЗ-буд” та “ЛРЗ-агро”. Перша займатиметься будівництвом. Для цього, за словами Руслана Терешка, є необхідна матеріально-технічна база. Будуватимуть як приватне житло, так і для пільгових категорій.
“В нас є відокремлений підрозділ, який займається будівельними роботами на території заводу. В нас є електрики, зварники, кранівники, ну і так далі. Що стосується будівництва – в нас є УКБ – управління капітального будівництва, – розповідає Руслан Терешко. – Вони є, в принципі, замовниками, в них також є дуже багато технічних спеціалістів. Всі тендери, які зараз відбуваються – це проходить через них. Тому однозначно, що в нас буде з ними співпраця”.
Інша фірма – “ЛРЗ-агро” повинна займатися аграрною промисловістю. Міський голова Руслан Марцінків у своєму відеозверненні на Facebook сказав, що після об’єднання Франківська громада отримала приблизно 700 гектарів земель сільськогосподарського призначення.
“ЛРЗ-агро” – тобто, це фірма, яка буде займатися обробітком полів. Це підприємства, які мають заробляти територіальній громаді. Таке рішення ми сьогодні ухвалили”, – зазначив Марцінків.
Такий намір міської влади виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук вважає правильним. Позаяк отриманими землями розпоряджатиметься комунальне підприємство, яке зможе наповнити бюджет громади.
“Бо якщо не говорять за продаж землі, а говорять за управління цією землею, визначивши чіткі правила для орендаря, або людини-фермера, який хоче обробляти цю землю і громада від цього буде отримувати прозорі прибутки – то це абсолютно правильні кроки, – пояснює Юрій Стефанчук. – Щоб говорити про успіх, треба мати певний період часу, проаналізувати, що було, які кроки зроблені і насправді виміряти цей успіх. Якщо ми говоримо за ресурс – то в грошовому еквіваленті”.
Зараз Локомотиворемонтний завод разом із міською владою розроблятиме бізнес-плани для фірм “ЛРЗ-агро” та “ЛРЗ-буд”, каже директор заводу Руслан Терешко.
“Я думаю, що деяка частина працівників, які зараз на заводі, можуть бути задіяні в цих напрямках. Але я все ж таки переконаний, що більшу частину – що стосується спеціалістів в сільськогосподарському виробництві, що в будівельному – ми будемо добирати”, – говорить директор заводу і додає, що такий добір створить нові робочі місця.