У селі Остриня Тлумацької громади з 24 лютого виготовляють тушкованки та печуть смаколики для українських військових. Готові продукти мешканці села через волонтерів передають на фронт.
Більше про волонтерський фронт у селі Остриня — у репортажі Суспільного.
“Гречані, рисові каші й ось такі тушкованки. Ми їх постійно виготовляємо, з початку війни”, — говорить Тетяна Шаряк.
З її слів, приблизно 800 банок консервації жителі села вже передали Збройним силам України та переселенцям. Продукти на кухню приносять місцеві й волонтери з Івано-Франківська, каже мешканка Острині Мирослава Дронюк.
“Хочу, щоб наші воїни, захисники були нагодовані смачними стравами, і тому стараємося все для того робити, — каже жінка. — Коли нас багато, коли є допомога, все в нас виходить. Звичайно, часу багато на це йде, але ми справляємося”.
Заготовки для тушкованок
Разом із селянами допомагає готувати консерви вчителька початкових класів Оксана Скульчук. Жінка розповідає, що сама родом — з Абхазії, тому розуміє, що таке окупація та війна. Жінка пригадує як у 1992 році сама втікала з рідного дому.
“Ми поїхали до бабусі, це — 100 км від нашого житла. Вже вранці хотіли повертатися, але побачили, що їдуть дорогою танки. І ми вже відтоді, в чому були (це було літо), так і залишилися. З однією сумкою так і переїжджали з місця на місце, — пригадує Оксана Скульчук. — Від 1995 року я живу в Івано-Франківську. Розмовляла російською мовою, але вивчила українську. Вступила в інститут — один, другий”.
Консервують каші та тушковане м’ясо за рецептом кухарки Любові.
“То є домашня кухня, і ми стараємося, щоб страви були смачні. Щоб людина могла з’їсти й була сита. Ці тушкованки можуть зберігатися до року”, — каже господиня.
Також за рецептом кухарки Любові печуть смаколики. Тісто перерізають виделкою, потім викладають на пательню і ставлять у піч.
“Роблю великі заміси. З однієї порції виходить шість ящиків. Коли доводиться відправляти, то надсилаємо десь 15-20 ящиків”, — каже Любов.
До волонтерства долучаються і діти. Вони зображають малюнки та розфарбовують пряники, які разом із консервацією передають бійцям.
“Дякуємо військовим за те, що охороняєте наш спокій, наш сон, наше дитинство. Ваш щоденний подвиг наближає мир в нашій Україні. Ми гордимося вами”, — каже школярка Уляна Мула.
Ілля також малює для українських військових. Хлопчик через військові дії переїхав на Прикарпаття з Бердянська. Ілля каже, що з дому привіз вишиванку, в якій прийшов допомагати.
“Я малюю поле соняхів і що після битви українців і “орків” летять ракети на Росію”, — говорить Ілля.
За словами старости Острині Віталія Доронюка, з 24 лютого до села переїхали понад 100 вимушених переселенців. Всім їм в Острині надали житло, їжу та засоби гігієни. З його слів, наразі залишилося 58 людей з інших регіонів.