Батьківський контроль: У франківській школі №11 учнів годують котлетами розміром із піввізитки (відео)

Представники батьківської громади міста Івано-Франківська перевірили, чим годують дітей у школі №11. На харчування учнів в цьому навчальному закладі були скарги в соцмережах. Перевірку...

Представники батьківської громади міста Івано-Франківська перевірили, чим годують дітей у школі №11. На харчування учнів в цьому навчальному закладі були скарги в соцмережах.

Перевірку харчування в школі продовжили разом із журналістами Асоціація піклувальних рад шкіл міста, громадські організації “Мами Прикарпаття” та “Контроль”. 

Виявилося, що організацію харчування у школі №11 здійснює та сама підприємець, що й у школі №3 – Наталія Мазур. Контролери потрапили на сніданок. На пробу громадські інспектори замовили типове меню – картоплю пюре, два салати – бурячок і морквяний та котлету. Котлета виявилася гречаником, розміром із піввізитки.

“Якщо порівнювати смак їжі в двох школах, які обслуговує один і той самий підприємець, то ми колегіально відзначили, що в школі №11 краще картопляне пюре – не таке водаве і гречаник на смак мало чим відрізняється від котлети. Хліба в ньому точно немає”, – підсумувала дегустацію голова ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна.

Цього разу в команду перевіряльників батьки запросили технолога одного з франківських ресторанів. Її вердикт: салат з моркви надто гострий як для дітей. У гречанику попадалися хрящі, що, вважає спеціаліст, в принципі можна списати на людський фактор. Якщо фарш готують самі, а це так і відбувається, можливо, не надто ретельно вибирають зі шматків м’яса сполучну тканину.

Для учнів початкової школи, які їдять безкоштовно і яких саме привели снідати, – подавали макарони, салат і той же гречаник. Хоча у меню ще було печиво. 

Технолог проінспектувала кухню і переважила одну з порцій – та не дотягнула 40 г. Однак гречаник, незважаючи на розмір, відповідав заявленій вазі – 40 г.

Підприємець пояснила це застарілим обладнанням і відсутністю електронної ваги. І наполягала, що висновки про те, що недоважують, професійні контролери, скажімо, зі санстанції, роблять, переважуючи не одну, а 10 порцій. Що стосується печива, якого не було на столах, то його, за словами пані Наталі, роздають вчителям. “Батьківський контроль” цього не зауважив.

Доки “батьківський контроль” дегустував і оглядав їжу, голова Асоціації піклувальних рад шкіл міста Петро Хмельовський перевіряв накладні, сертифікати якості і санітарні книжки. З’ясувалося, що на харчі немає жодних документів. Підприємець пояснила, що всі вони зберігаються в іншій школі. На відміну від школи №3, де продукти закуповує сама підприємець, школа №11 отримує продукти за тендерами управління освіти.

“Таке зберігання документів дає підстави думати про зловживання, оскільки неможливо перевірити, як саме і що закуплено саме для цієї школи”, – вважає Петро Хмельовський.  

Діти одного з других класів, які снідали в їдальні, розповіли, що їм часто дають макарони. “Смачно!” – відреагували вони на запитання журналістів. Одна учениця, сподіваємося, не показово – їла з добавкою: три гречаники.

Висновок про те, чи дітям смакувала їжа, пропонуємо зробити по фото, якими залишилися їхні тарілки після сніданку. 

Джерело

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...