24 споруди цивільного захисту, які є в Івано-Франківську, перевіряють на придатність для комфортного перебування щотижнево, каже начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло. З його слів, подбати планують не лише про обігрів сховищ у житлових будинках, але й про належний стан укриттів у освітніх закладах.
Яким чином міська влада Івано-Франківська готуватиме сховища масового перебування до холодів та як утеплити укриття самотужки — читайте у матеріалі Суспільного.
Що каже начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій
“Комісія зобов’язала департамент освіти забезпечити насамперед утеплення сховищ: встановити чи УФО, чи масляні радіатори. Крім того, ми мали розмову з “Комфортним домом”, щоб також провести цю роботу. Переважно мешканці будинків самі намагаються облаштувати укриття. Вони зацікавлені в тому, щоб був комфорт, тому це полегшує роботу”, — сказав Ігор Влізло.
Облаштування сховища в одному з будинків Франківська
Керівник одного з франківських ОСББ Сергій Шевченко розповів Суспільному про укриття у багатоповерхівці.
Тут вже утеплені мінватою та пінопластом стіни, є обігрівачі, ліхтарі та необхідні електроприлади.
За потреби, у сховищі можна розпалити багаття. Залишилося тільки придбати пристрій, на якому можна приготувати їжу.
Що каже науковець Максим Карпаш
Ризики відімкнення споживачів від газопостачання цієї зими в Україні цілком реальні, тому бомбосховища та укриття мають бути не лише надійними, але й теплими, пояснює доктор технічних наук Максим Карпаш.
Через це, каже науковець, органам місцевого самоврядування варто подбати про місця масового обігріву.
“Утеплити можна звичайним пінопластом або накрити чимось. Також треба передбачити додаткове опалення, бажано — на дровах. Це — на випадок, якщо зникнуть газ і електрика, щоб не замерзнути. Можна відновлювати “буржуйки”, подбати про запас палива. Мати пристрої для підігріву води, щоб можна було навіть нею зігрітися”, — пояснює Максим Карпаш.