Ракета SpaceX виведе на орбіту український наносупутник

У вівторок, 3 січня, на орбіту Землі на ракеті Falcon-9 компанії SpaceX виведуть український наносупутник PolyITAN-HP-30, розроблений вченими Київського політехнічного інституту ім. Сікорського. Про...
The NASA/German Research Centre for Geosciences GRACE Follow-On spacecraft launch onboard a SpaceX Falcon 9 rocket, Tuesday, May 22, 2018, from Space Launch Complex 4E at Vandenberg Air Force Base in California. The mission will measure changes in how mass is redistributed within and among Earth's atmosphere, oceans, land and ice sheets, as well as within Earth itself. GRACE-FO is sharing its ride to orbit with five Iridium NEXT communications satellites as part of a commercial rideshare agreement. Photo Credit: (NASA/Bill Ingalls)

У вівторок, 3 січня, на орбіту Землі на ракеті Falcon-9 компанії SpaceX виведуть український наносупутник PolyITAN-HP-30, розроблений вченими Київського політехнічного інституту ім. Сікорського.

Про це йдеться в повідомленні Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського та Міносвіти. 

На космічній орбіті на супутникові проводитимуть експеримент з дослідження ефективності теплових труб як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.

Наносупутник PolyITAN-HP-30 створили науковці Київського політехнічного інституту під керівництвом головного конструктора проєкту наносупутників PolyITAN Бориса Рассамакіна.

Запуск планується 3 січня о 16:55 за Києвом з мису Канаверал (США). На орбіту його виведе ракета Falcon-9 компанії SpaceX.

Крім того, у вівторок на Falcon 9 відбудеться запуск супутника EOS SAT-1 компанії EOSDA, яка є частиною космічної групи “Ноосфера” українця Макса Полякова. Це – перший супутник власного сузір’я, яке створює компанія.

З 16:00 на офіційному Youtube-каналі КПІ розпочнеться пряма трансляція виведення на орбіту 114 одиниць корисного навантаження, однією з яких буде український наносупутник PolyITAN-HP-30. 

Проєкт реалізовувався бюджетним коштом від Міносвіти в межах реалізації проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування. 

Зазначається, що з доправленням наносупутника у США допомогла компанія “Боїнг Україна” та Технічний університет Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення апарату в космос. З логістикою та експортом допомагало Державне космічне агентство.

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ
Новини
Loading...