Аміґурумі – мистецтво в’язання на спицях або гачком із м’яких та пухнастих ниток м’яких звірят, людей та різних предметів.
Вікторія Шумахер в’яже іграшки в техніці амігурумі. Днями її діяльність відзначили на 34-ій сесії Івано-Франківської міської ради. Юній волонтерці вручили сертифікат на отримання стипендії міськради, розповідає ПІК.
«Я пишаюся своєю ученицею. Вікторія займається виготовленням іграшок з 2018-ого, спочатку вона просто шила іграшки, а минулого року вона почала в’язати іграшки в японській техніці аміґурумі», – розповідає Уляна Сіренко, наставниця юнки, керівниця гуртка «Іграшка-сувенір», заступниця директора з виховної роботи івано-франківського міського центру дитячої та юнацької творчості.
Вікторія захопилася цим мистецтвом після благодійної ярмарки «Діти для ЗСУ», що відбулася в червні 2022-ого в Івано-Франківську в Палаці Потоцьких. На ярмарку дівчина побачила роботи учениці ліцею імені Романа Шухевича. І це були іграшки в техніці аміґурумі.
За словами Уляни Калагурки-Сіренко, аміґурумі (в перекладі з японської означає «в’язане-загорнуте»), – це мистецтво в’язання на спицях або гачком із м’яких та пухнастих ниток м’яких звірят, людей та різних предметів. В Україні в техніці аміґурумі зазвичай виготовляють іграшки-звірята. в’язання не складне, по колу, іграшку виготовляють або цілісно, або частинами, які згодом зшивають та наповнюють синтепоном.
Схеми для новинок Вікторія брала з Інтернету. Там же переглядала навчальні відео про створення іграшок в японській техніці. З того часу юнка виготовила кілька десятків іграшок, які реалізовує через соцмережі та на різноманітних благодійних заходах на підтримку ЗСУ.
Окрім в’язаних іграшок, Вікторія шиє забавки з хутра та тканини. До речі, батько Вікторії також захищає волю України. Допомагають дівчині волонтерити її мама і сестра.