Традиційно у вівторок із самого ранку виїхала від Білого будинку велоінспекція.
Міський голова Руслан Марцінків разом зі своїми заступниками та комунальниками вирушили на велосипедах інспектувати мікрорайон Набережна. Основний акцент – перевірка укриттів в освітніх закладах. За маршрутом – Галицька-Пулюя. Спочатку заїхали до ліцею №17. Тут сховище розташоване у двох керунках школи, на першому поверсі. Однак за принципом двох стін та з віконницями. Адміністрація ліцею каже, з 1 вересня в укриттях у час тривоги зможуть перебувати всі 100% школярів та педагогів. Сховок розширили та укріпили.
«Ліва сторона, там, де ці ставні – 250-300 осіб, і деяка частина – 100 осіб тут, біля спортзалу. Там два чи три класи розділяються. Спочатку там мішки стояли в тому році, а зараз вже майстри спустили і віконниці закриваємо під час повітряної тривоги», – розповідає т.в.о. заступника директора ліцею №17 Любомир Жилюк.
За період канікул у школі тривають ремонти. Оновлюють актову залу, шкільні санвузли та частково їдальню. А поки триває підготовка закладу до нового навчального року, водному з кабінетів ліцею метушаться «Маскувальні феї». Жінки-переселенки та місцеві плетуть камуфляжні сітки для наших захисників. 8 ранку, а вони вже на місцях. Кажуть, поки є можливість, сили та час – працюють на перемогу.
«Допомагаємо армії, допомагаємо Україні, допомагаємо самі собі. Плетемо сітки, бо є нестача. Дуже черга велика і не вистачає рук. З 8 до 20.00 ми плетемо сітки, приходьте! Немає чого сидіти на лавочках, краще прийдіть сюди», – кажеВПО з Краматорська Тетяна Пінчук.
Після огляду ліцею №17 велоінспекція вирушила далі вулицею. Недалеко тут заклад дошкільної освіти №26 «Барвінок». Садочок не є черговим, тому у приміщенні активно ведуться підготовчі роботи. До 1 вересня тут мають укріпити сховище та доробити поточні ремонти.
Наші дітки відвідують черговий літній садок. До того часу, поки вони прийдуть, ми намагаємось облаштувати середовище, зробити територію, зробити частковий ремонт в коридорах. Укриття в нас поки що, як і в більшості – це закриті віконні пройоми мішками з піском у музичній залі. Воно нам достатньо було для нашої кількості дітей та працівників. Але на сьогодні ми знаємо, що в нас будуть ці віконниці, ми їх чекаємо. Знімемо попередні укриття і поставлять нам віконниці», – директорка ЗДО №26 «Барвінок» Світлана Гребенюк.
Далі за маршрутом велоінспекції – ще один заклад дошкільної освіти №19 «Троянда». Садок на час літніх місяців відвідують дітки з трьох дошкільних закладів мікрорайону. Укриття тут облаштували ще минулого року і воно повністю може убезпечити на час тривоги усю кількість діток.
«У нас укриття ми зробили ще минулого року. Обладнали одну із груп, укріпили її мішками. В нас воно є, існує і досить добре функціонує. В нас зараз дітей – наш садочок і ще три садочка з міста. Ходить в середньому 140-145 дітей на день. Наш садочок взагалі є опорний по безпеці життєдіяльності. І до того ми багато різних заходів проводили», – розповідає в.о. директора ЗДО №19 «Троянда» Наталія Аніна.
Кінцевим пунктом перевірки стала музична школа №3. У старому приміщенні досить товсті стіни. Тому укриття зробили у кількох навчальних класах. Однак, у планах – облаштувати підвальне приміщення, яке поки не в задовільному стані. Загалом залишається місяць до початку навчального року. За цей час освітні заклади міста повинні підготувати приміщення та укриття до безпечного та комфортного перебування дітей.
«В кабінетах, коридорах, по можливості, робляться ремонти. Оглянули укриття, десь вони потребують дооснащення, над чим ми працюємо протягом серпня місяця. З 1 вересня всі діти мають іти до школи, в тому самому режимі, в якому були до початку війни. Без змішаного навчання, і в ті зміни, в які ходили до війни. І, звісно, всі, хто хоче і має можливість, буде відвідувати фізично школу, без онлайн навчання», – розповіла заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти Вікторія Дротянко.
До слова, у мікрорайоні Набережна активно ведуться роботи з благоустрою дворів. Тому дорогою до освітніх велоінспекція проїхалася також міжбудинковими проїздами мікрорайону. На деяких ділянках вже завершують ремонти, а тому до початку навчального року тут не лише укриття, а й благоустрій будуть готовими.
«Укриття, укриття і ще раз укриття. Подивилися для того, щоби до 1 вересня підготувати і щоби 1 вересня всі пішли на навчання. Акцент, в першу чергу, на школи, тому що дуже важливо. Щоби всі діти вчилися в одну зміну, також, щоби не було ніякого змішаного навчання. Тому акцент на школи, також на садочки і музичні школи. Перевіряємо на можливість навчання з 1 вересня. А взагалі мікрорайон Набережна був достатньо занедбаний. Багато робимо для того, щоби цей район теж змінювався, ставав кращим для міста Івано-Франківська. Набережна 22, також Набережна 20, Набережна 4а. Цей район достатньо такий проблемний, ще будемо робити», – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.