Ранкова інспекція відбувається за будь-яких умов.
Тривалі вимкнення світла створюють додаткові виклики для міста і всіх мешканців, але завжди найбільше хвилюємось за дітей. Тому міський голова разом з профільними керівниками заїхав у садочок №22 «Світанок», щоб перевірити як організували виховний процес без світла.
«Ми є черговим закладом, окрім нашого садочка, відвідують діти з садочків №12, 19, 26, 16 і 1. Маємо на загал від 160 до 195 дітей щодня. Без світла справляємось, харчування є повноцінне, варимо їсти – встають кухарі вночі, якщо до 6 ранку є світло, то вдосвіта вже готуємо сніданок. Сьогодні є з 9:00 до 13:00, то за ці 3 години мусимо встигнути сніданок, обід і вечерю приготувати. Ні разу ми ще не говорили так, щоб діти приносили свою їжу, харчування є завжди. Як треба, то встаємо вночі та робимо. Також у нас є кілька укриттів – облаштоване в музичному залі, у підвалі і ще є віконниці у 3 приміщеннях. Вистачить місця для 260 людей», – розповідає директорка ЗДО #22 «Світанок» Романа Возна.
Що в інших 8 чергових садках діти також не голодують підтверджує заступниця директора Департаменту освіти та науки Світлана Пашкевич.
«Ні в якому разі діти не залишаються голодними, ми підлаштовуємося під графіки вимкнення світла. Так сьогодні збільшили тривалість вимкнення на годину, прийшло повідомлення вранці, але наші працівники готові до всього, ми вже такі періоди проходили. Можливо через вимкнення змінюється час подачі їжі, але це не критично, там відхилення плюс мінус 30 – 45 хвилин. Але гарячим харчуванням діти забезпечені у всіх закладах дошкільної освіти», – переконана заступниця директора Департаменту освіти та науки Світлана Пашкевич.
Міський голова Руслан Марцінків закликає батьків не хвилюватись, адже малюки в чергових садочках забезпечені повноцінним харчуванням за будь-яких умов.
«Звісно коли відключення як сьогодні, що світло є лиш 6 годин, то є проблема. То працівники садочків виходять на роботу або дуже раненько або підлаштовуються під час вимкнень. І таким чином десь виходимо з ситуації. Зараз працюють 8 чергових дитячих садочків, тому будь-якими можливостями забезпечуємо нормальне харчування дітей, хай батьки не переживають. Також подивились як прибирають, як вивозять сміття в місті, дуже відчувається брак працівників, особливо комунальників. Але місто все одно має бути чисте, впорядковане і може без капітальних ремонтів, але воно має проїзне та прибране», – розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Опісля перевірки садочка, проінспектували ще кілька вулиць. З центру виїхали попри Бастіон, на Бельведерську, заїхали у двір на Манюха, 4, на Тичини, 20 та Бельведерську, 56-58 – зараз там завершують поточні роботи у дворах. Руслан Марцінків дав доручення покосити траву та слідкувати за чистотою, бо попри всі труднощі, місто має бути чистим та впорядкованим.
«Дуже багато з того, що ми б хотіли та мали робити – ми не робимо через війну. Зараз зовсім інші пріоритети, тому мешканцям потрібно зрозуміти, що якісь ями, двори, прибудинкові території, дороги, ремонти в будинках – на жаль, цього всього не буде. Зараз ми виконуємо роботи з поточного утримання міста: десь підмести, вивезти побутові відходи, десь попідкошувати, залатати ямку. Підготовка до зимового періоду також зараз у пріоритеті, бо не знаємо, яка буде зима і маємо підготувати будинки й внутрішні мережі, щоб фізично можна було подати тепло і мережі це витримали. Це наші реалії. Всі наші працівники націлені на виживання і мешканці мають це теж розуміти, обʼєднуватись, створювати ОСББ, якщо є така можливість, бо це надає широкі права мешканцям. І ОСББ мають можливість отримати фінансову підтримку від громади», – підсумовує заступник міського голови – директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.
Нещодавно міський голова ініціював програму фінансового заохочення для мешканців. Йдеться про абонентів, яких обслуговує КП «Комфортний дім». Якщо вони об’єднаються та створять власне ОСББ, то отримають 100 000 гривень з міського бюджету на енергоефективність. Таким чином зможуть самі керувати та стежити за порядком у власному будинку, ще й матимуть гроші для господарювання.