Кожна п’ята дитина в Україні має надлишкову масу тіла: дослідження Європейської ініціативи ВООЗ

Дослідження проводилось вперше у рамках Європейської ініціативи ВООЗ з епіднагляду за ожирінням у дітей (COSI). Згідно з результатами дослідження, серед дітей 6-8 років надлишкова...

Дослідження проводилось вперше у рамках Європейської ініціативи ВООЗ з епіднагляду за ожирінням у дітей (COSI).

Згідно з результатами дослідження, серед дітей 6-8 років надлишкова маса тіла спостерігається у 22,96%, з них 9,13% мають ожиріння, а 2,63% — важке ожиріння. При цьому хлопчики більш схильні до проблем з вагою: показники надлишкової маси тіла у них сягають 25,24% проти 20,72% у дівчат.

“В Україні дослідження щодо дитячого ожиріння у межах Європейської ініціативи ВООЗ — COSI проводиться вперше. Результати відображають не лише статистичні дані щодо надмірної ваги у дітей, а й дають можливість зібрати більше інформації про причини. Зокрема, щодо харчових звичок дітей, фізичної активності, поведінкових звичок у сім’ї, шкільного середовища. Це дозволяє оцінити і ефективність реформи шкільного харчування, коригувати підходи до профілактики неінфекційних захворювань з раннього віку та зрештою формувати безпечне освітнє середовище”, – додав Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар України.

Основні фактори ризику розвитку ожиріння — це нездорове харчування та малорухливість. В ході дослідження виявилося, що тільки близько половини українських дітей харчується з дотриманням рекомендованої норми МОЗ — щодня їсти фрукти та овочі. Свіжі фрукти щодня їдять лише 55,3% дітей, а овочі — 41,4%. Натомість опитування батьків показало, що діти споживають забагато цукру: щодня цукровмісні напої вживають 20,3% дітей, а солодкі закуски (печиво, торти, десерти) — 17,8% дітей.

Діти мають недостатню фізичну активність: третина дітей або взагалі не займаються, або витрачають менше години на тиждень на високоінтенсивні фізичні навантаження. Водночас, 54,4% учнів проводять більше двох годин за електронними пристроями у будні дні, а у вихідні цей показник зростає до 83,4%.

Дослідження проводилося серед учнів 1-2 класів, їхніх батьків та представників закладів освіти в усіх регіонах України, крім окупованих територій та зон активних бойових дій з листопада 2023 р по лютий 2024 р. Загалом було опитано 3557 дітей та 3601 батьків у 187 школах у 20 регіонах України.

Категорії
Новини
Новини
Loading...