Програма USAID DOBRE уже кілька років допомагає громадам Івано-Франківщини розвивати інфраструктуру, покращувати якість життя мешканців та підтримувати місцевий бізнес. За цей час було профінансовано закупівлю техніки для ремонту доріг, ліквідації наслідків стихійних лих, удосконалення медичних послуг та створення молодіжних просторів.
Про це йдеться на Суспільне Івано-Франківськ
З 2016 року 11 громад Івано-Франківщини стали партнерами програми USAID DOBRE, отримавши фінансування на оновлення комунальної техніки, боротьбу з наслідками повеней, покращення медичних послуг і створення молодіжних просторів. У 2023 році співпрацю з програмою продовжили Тлумацька, Нижньовербізька та П’ядицька громади.
Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук зазначив, що в межах програми громади отримали техніку для обслуговування доріг, водовідведення, очищення ровів, а також трактори та помпи.
“Я працював консультантом у Нижньовербізькій і Тлумацькій територіальних громадах. Ми розробляли плани управління комунальними дорогами. Вдалося придбати техніку для водовідведення, очищення ровів, помпи, трактори. Громадам було цікаво попрацювати, щоб зміцнити свої спроможності та отримати матеріальну допомогу. Дуже гарна практика від США”, — розповів Ігор Мельничук.
На його думку, навіть у разі призупинення фінансування ці громади матимуть змогу залучати кошти інших міжнародних партнерів, зокрема з Німеччини та Швеції.
У Малій Кам’янці П’ядицької громади за підтримки USAID DOBRE висадили органічну лохину на 6 га, а також отримали обладнання для її вирощування – систему поливу, холодильну камеру, сортувальну лінію та маніпулятор для перевезення ґрунтових сумішей. У 2024 році громада зібрала 17 тонн урожаю. Планували й новий проєкт – теплиці для вирощування полуниці. Однак через призупинення фінансування програм USAID громада шукає альтернативні варіанти підтримки.
“Мали наміри отримати за програмою 2 мільйони гривень, додати ще пів мільйона власних коштів і поставити за ці гроші шість модульних теплиць. Тож на площі у 3 тисячі квадратних метрів вирощували б полуницю у закритому ґрунті. Ми зараз шукаємо інші можливості. За теперішніх умов і викликів дуже добре, коли є співфінансування донора, бо зараз не можемо самостійно впроваджувати такі проєкти”, — каже староста села Мала Кам’янка Микола Гришук.