На Бурштинському водосховищі зафіксували масову міграцію диких гусей

Бурштинське водосховище, що входить до складу Галицького національного природного парку та має статус водно-болотного угіддя міжнародного значення, знову стало прихистком для перелітних птахів. Під...

Бурштинське водосховище, що входить до складу Галицького національного природного парку та має статус водно-болотного угіддя міжнародного значення, знову стало прихистком для перелітних птахів. Під час орнітологічних обліків 23 лютого 2025 року науковці парку зафіксували велику зграю диких гусей – близько 500 особин.

Як повідомляють дослідники, переважну частину зграї становили сірі гуси (Anser anser), однак також було помічено білолобих гусей (Anser albifrons). Наразі триває активна фаза весняної міграції, і частина сірих гусей може залишитися в регіоні для гніздування, тоді як білолобі гуси продовжать переліт на схід.

Сірі гуси є доволі поширеним видом, який гніздиться по всій Україні, за винятком Криму. Вони віддають перевагу річковим заплавах та водоймам із густими очеретяними заростями. На території Галицького НПП цей вид почав гніздуватися у 2015–2016 роках, а першу зареєстровану пару з виводком виявив науковець Володимир Бучко поблизу села Насташине. Відтоді ареал їхнього проживання значно розширився.

Цікаво, що сірі гуси будують гнізда досить швидко – у березні починається гніздування, а вже у квітні з’являється потомство. Пташенята швидко ростуть і встигають відлетіти ще до початку мисливського сезону, що сприяє зростанню популяції. Так, у 2023 році на Бурштинському водосховищі зимувала зграя сірих гусей чисельністю 160 особин.

На відміну від сірої гуски, білолоба гуска у Галицькому НПП не гніздиться, хоча трапляються поодинокі випадки її зимівлі. Цей вид є більш прив’язаним до суходолу, а гнізда влаштовує переважно в тундрових районах Європи, Азії та Північної Америки. Зимує на півдні – від Середньої Азії до Мексики та Японії.

Бурштинське водосховище щороку відіграє важливу роль у підтримці популяцій перелітних птахів, забезпечуючи їм місце для відпочинку та поповнення енергетичних запасів під час міграцій.

Категорії
Життя

Новини
Loading...