Більше як півсотні питань: нові програми для багатоквартирних будинків, Бюджет участі та конкурс проектів і програм, залучення грантових коштів, процедура евакуації покинутих авто, виділення додаткових коштів на потреби 93 Окрема механізована бригада «Холодний Яр» та 13 бригади НГУ «Хартія» – по 2 мільйони гривень, а також багато інших важливих рішень ухвалили депутати на черговій сесії. Розпочали засідання з вручення відзнак. «За честь та звитягу» отримав боєць 24 окремої механізованої бригади Віталій Боднар. Також передали нагороди за волонтерство.
Вже звичною практикою стала підтримка містом талановитої молоді. Тож на сесії урочисто вручили сертифікати на стипендії 40 талановитим учням. Ольга Шендрик заступник директора Департаменту освіти та науки пояснила, що стипендія призначається учням за високі досягнення у навчанні, а претендувати може кожен освітній заклад: чи то школа, чи технікум, позашкільний заклад, училище чи ін. «Стипендіатам виплачується по 1000 гривень щомісяця. А якщо це стипендіати випускних класів, то вони будуть учнями тільки пів року, і тому будуть отримувати по 2000 тисячі гривень, щоб до кінця навчального року отримати всю суму», – розповіла Ольга Шендрик.
Для учнів такі виплати за навчання – це додаткова мотивація вчитися краще.
«Я з дитинства гарно вчуся і багаторазово приймала участь у різних олімпіадах і займала призові місця на міських і обласних етапах. Це були хімія, біологія, географія, французька мова. Найлегше дається математика. Мотивація навчатися у мене – це моє майбутнє. Тобто ми вчимось заради власного майбутнього і чим краще я буду старатися, власне самі зусилля це і є здобуток. Треба просто розуміти, що це заради вас, не заради когось іншого, не заради ваших батьків, а заради вас і вашого майбутнього», – зізнається Вероніка Показна, учениця 10 класу ліцею ім. Романа Шухевича.
Про такі переваги знають й найменші школярі. Учень 4 класу, Олександр Жибак навчається у музичній школі і у 10 років вже отримує свою першу зарплату. «Займаюся на кларнеті і на сопілці. На кларнеті два роки, на сопілці – п’ять», – ділиться успіхами школяр.
Затвердили на сесії й положення про Конкурс проектів і програм та Бюджет участі. Традиційно подаватися на реалізацію проектів за пропорцією 70/30 можуть благодійні та громадські організації, будинкові комітети, будівельні кооперативи, ОСББ. Новинкою цього року стане впровадження проектів на підтримку військових і ця категорія буде фінансуватися за принципом 80/20 на суму 5 мільйонів гривень. Загалом на програму заклали 15 мільйонів.
Бюджет участі також не залишився без нововведень. Тут додали новий напрям – доступність. На ці проекти затвердили 50 мільйонів, з них 20 – на ЗСУ.
Христина Гнатів, координатор Програми «Бюджет участі» пояснила: «Цьогоріч більшість категорій залишаться такими, як і в минулому році. Тому ті, хто подавались в минулому році, не будуть мати якихось сюрпризів. Єдине, що з’явились дві нові категорії. Одна з них це «Доступність», 1,5 мільйони ми виділили на цю категорію. Тобто це буде приблизно три проекти, які переможуть. Доступність зараз дуже на часі, бо у нас зараз така ситуація в країні. Тобто є програма, яку місто виконує і так по доступності, а це як додатковий варіант, як можна зробити доступнішим своє житло, гурток або щось таке. Крім того, у нас є категорія «Підтримка Збройних сил», вона в нас по суті була й минулого року. Єдине, що вона конкурувала з категорією «Інші», там більшість проектів були подані з підтримки Збройних сил. І щоб вона не конкурувала з іншими проектами, ми вирішили винести їх в окрему категорію, оскільки ЗСУ зараз бережуть нашу можливість працювати тут».
Ще одним важливим рішенням стало ухвалення процедури евакуації покинутих авто. За словами міського голови Руслана Марцінківа, в місті побільшало покинутих авто у дворах, які створюють незручності для мешканців, а найголовніше – перешкоджають заїзду швидких, пожежних та інших служб. Тому вирішили затвердити процедуру боротьби з металобрухтом. За основу КП «Муніципальна інспекція «Добродій» взяла досвід Львова та Луцька. Директор КП «Муніципальна інспекція»
Михайло Шутак зауважив, що вивозитимуть авто, які понад місяць стоять покинутими. Так, можна залишити повідомлення з чітко вказаною адресою на службу оперативного реагування 1580 за тел: (0342) 15 80; 067 010 1580; 050 010 1580. «Під час огляду, патрулювання міста працівниками КП реєструються такі автомобілі. На них клеїться акт огляду і наліпка про те, що такий автомобіль підлягає переміщенню. Якщо є власники – то власники можуть забрати самі. Далі буде створена комісія, яка буде приймати рішення про переміщення. Ми даємо запит в органи Національної поліції про встановлення власника того автомобіля. Якщо власника встановити неможливо, або власники відмовилися від права власності – то такий автомобіль підлягає переміщенню на спеціальний майданчик».
На те, щоб забрати авто власнику надається півроку, а потім поліція виставляє авто на продаж. Впродовж 3-х років власник має право отримати кошти з проданого авто. Якщо ж за цей час власник не звернувся, кошти переходять у власність громади.
Одним з останніх питань стало ухвалення програми з заміни вікон у багатоквартирних будинках. За словами міського голови Руслана Марцінківа, у місті багато будинків, де є потреба у встановленні вікон у під’їздах. В першу чергу замінювати будуть там, де проживають родичі загиблих чи зниклих безвісті Захисників. Наступна черга – будинки, де живуть люди з інвалідністю, зокрема внаслідок війни, поранені військовослужбовці. Загалом Департамент житлово-комунальної політики виокремили 6 черг. “Ухвалили рішення про підтримку тих будинків, де проживають учасники бойових дій, родин загиблих по програмі енергоефективності. Є можливість подавати заявки- ми будемо замінювати вікна в під’їздах багатоквартирних будинків», –коментує Руслан Марцінків. Загалом за словами міського голови вдалося прийняти багато важливих питань, основна частина яких-спрямована на підтримку захисників або ж їхніх родин. “Сьогодні розглянули багато питань, які стосуються підтримки наших ЗСУ. Зокрема, зміни до бюджету внесли-надаєм субвенцію 93 бригаді “Холодний Яр”. Бригаді НГУ “Хартія”-збільшуємо фінансування саме по підтримці захисників. Також уточнили програми бюджету участі і програми розвитку місцевого самоврядування, де значно збільшились кошти на підтримку наших захисників, що дуже важливо. Продовжили програму по відшкодуванню коштів для тих хто має індивідуальне опалення,живе в багатоквартирних будинках. Пенсіонери та учасники бойових дій зможуть отримати компенсацію за нараховані кошти по централізованому опаленню. Також ухвалили ряд рішень, що стосуються міжнародних проектів. Дуже важливо, що ми залучаємо кошти з міжнародних грантів і проектів. На сесії міської ми розглянули ряд питань, які стосуються підтримки охорони здоров’я. Загалом більше 50 питань ми розглянули на сесії міської ради ”, -підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.