В сучасному світі є президенти, коли маленька наполегливою роботою як внутрішнього так і зовнішнього ґатунку, вдало протистояла бажанням вирішити конфлікти за її рахунок. Те що сценарій умиротворення агресора не відкинуто остаточно, йдеться у аналітичному докладі незалежного дослідницького бюро.
Недавній візит держсекретаря США Джона Керрі в Сочі і переговори з президентом Росії Володимиром Путіним свідчать про те, що Америка і РФ намагаються домовитися з питання врегулювання ситуації на Донбасі.
Про це йдеться у звіті американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні “Апострофа“. Також розвідники роблять припущення про можливі пропозиції, які США зробили Росії по Україні.
За словами аналітиків, є кілька проблем, які зараз намагається вирішити Путін. “Якщо аналізувати російські інтереси на подібних зустрічах, то з упевненістю можна сказати, що вони не будуються навколо таких “периферійних питань”, як ядерна програма Ірану і громадянська війна в Сирії. Пріоритетом для Росії, або навіть її одержимість, є Україна, а також дії Сполучених Штатів щодо збільшення своєї військової присутності в сусідніх з Росією країнах.
Путіну зовсім не подобається те, що американські солдати проводять військові навчання вздовж кордону з РФ. А ще більше йому не подобається те, що США залишають дорогу військову техніку і своїх інструкторів в сусідніх з Росією країнах (зокрема, в Прибалтиці та Грузії – ред.). Це не тільки підвищує обороноздатність цих держав, але також створює потенційну можливість для безпосереднього втручання США у можливий конфлікт.
Існують ще й санкції. Вони не надають критичного впливу на Росію в цілому, однак, безсумнівно, негативно позначаються на простих громадянах країни і впливових представників російської еліти. Цілком розумно припустити, що Путін може домагатися послаблення санкцій в ході переговорів із західними лідерами. Тему обмежувальних заходів торкнувся і Джон Керрі, який заявив, що у разі повного виконання мінських домовленостей США розглянуть можливість ослаблення санкцій. Зрештою, на цій стадії будь-які переговори з Вашингтоном зводяться до того, скільки доброї волі США готові продемонструвати у своїй політиці щодо стримування Росії”, – йдеться в документі.
“У такому випадку виникає питання: чого Сполучені Штати хочуть взамін?” – Продовжують аналітики.
“На відміну від РФ, у них є кілька варіантів. Вашингтон в будь-який момент може збільшити свою військову присутність навколо російської периферії допомогою поставок зброї, укладення угод в оборонному секторі, надання фінансової допомоги на розвиток енергетичного сектора і так далі.
Росія, з іншого боку, не може допустити подальшого падіння економіки, у неї недостатньо коштів для реалізації більшості своїх стратегічних проектів, а для здійснення плану по захопленню України по лінії Дніпра їй доведеться задіяти в подібної кампанії більшу частину свого військового потенціалу. Навіть більш «скромна» військова операція на території Україна, наприклад атака на Маріуполь, буде коштувати дуже дорого: як у військовому, так і фінансовому аспекті. Таким чином, США деяким чином стримують Росію, маючи можливість як посилювати, так і послаблювати тиск “, – наголошується в звіті.
Можливі пропозиції США і їх домовленості з РФ, на думку представників Stratfor, можуть полягати в наступному: “З урахуванням слабких позицій РФ, а також великої кількості варіантів у США, Москва, ймовірно, з недовірою поставиться до прояву доброї волі Вашингтона. В той же час в Росії не очікують, що США наполягатимуть на «гострих» пунктах мінських угод, виконання яких загрожує зміною військового балансу на користь прозахідного керівництва України після того, як російські війська виведуть зі сходу країни. Кращим варіантом для Росії є підтримка США сценарію проведення місцевих виборів і надання автономії східним регіонам України, а також більш гнучку інтерпретацію в класифікації російських сил на Донбасі з боку США “.
Таким чином, за версією американських аналітиків, Керрі міг запропонувати Росії зменшити військову присутність США в сусідніх з РФ країнах і частково “закрити очі” на присутність російських військ на Донбасі, визнавши їх простими “добровольцями”. В обмін на це РФ повинна сприяти врегулюванню ситуації на сході України за рахунок проведення місцевих виборів і надання окупованих регіонах статусу широкої автономії.