Іноземцю, котрий захищав Україну надали дозвіл на іміграцію

До міграційної служби Івано-Франківської області звернувся громадянин однієї з азійських країн, який добровольцем став на захист України. На початку цього року воїн отримав поранення,...

До міграційної служби Івано-Франківської області звернувся громадянин однієї з азійських країн, який добровольцем став на захист України. На початку цього року воїн отримав поранення, внаслідок якого втратив руку.
Нещодавно, у супроводі активіста і перекладача громадської організації, що опікується потребами захисників і захисниць України, до міграційної служби завітав громадянин однієї з азійських країн. 59-річний чоловік звернувся з заявою про оформлення дозволу на імміграцію в Україну, надавши належні документи відповідно до вимог чинного законодавства.
За два роки до цього іноземець проживав в одній з європейських країн, мав наміри розпочати там бізнес і був досить далекий від подій в Україні.

На запитання про те, чим була спричинена його українська історія, розповідає, що вирішив поїхати в Україну під впливом телерепортажу про убитих і покалічених людей внаслідок ракетної атаки. Чоловік легально в’їхав в Україну і незабаром став добровольцем у складі Інтернаціонального легіону оборони України. В якому служать військові добровольці – громадяни інших країн. Наприкінці того ж року військовослужбовець уклав трирічний контракт на проходження військової служби пліч-о-пліч з українськими побратимами окремої бригади територіальної оборони. Унікальні природні дані чоловіка якнайкраще відповідали його призначенню за військовою спеціальністю.
Позаду тяжка військова робота на передових позиціях оборони. На початку цього року воїн отримав поранення, внаслідок якого втратив руку. У березні військово-лікарська комісія визнала іноземного громадянина непридатним до військової служби за станом здоров’я.

Та попри це захисник України не зраджує собі і принципам, з якими прибув сюди. Каже, що й надалі боротиметься за справедливість, підтримує постійний зв’язок з бойовими побратимами, має намір допомагати їм. Власне це й спонукало звернутися до міграційної служби щодо оформлення дозволу на імміграцію в Україну з можливістю постійно проживати тут.

Для довідки:

Іноземці та особи без громадянства (ОБГ), які служили в ЗСУ / ДССТ / НГУ, після припинення контракту зможуть залишатися в Україні ще протягом 3 місяців. У разі, якщо виникає бажання залишитися в Україні на довший строк, законодавство надає окремим з них право звернутися за наданням дозволу на імміграцію та оформлення посвідки на постійне проживання.

Таке право мають іноземці / ОБГ, які:

  • проходили військову службу за контрактом не менше 3 років;
  • були визнані непридатними за висновками ВЛК від поранення / травми, отриманої під час служби (незалежно від строку служби).

Якщо таке звернення є, то заявник може безперешкодно залишатися в Україні увесь час, поки очікуватиме посвідку.

Категорії
ВійнаВладаЖиттяНовини

Новини
Loading...