Мізунська ферма першою в області сертифікувала виробництво овечої бриндзі

Фермерське господарство «Дубовий кут», що розташоване в мальовничому урочищі Поляна на околиці села Новий Мізунь, стало першим в Івано-Франківській області, яке отримало сертифікат географічного...

Фермерське господарство «Дубовий кут», що розташоване в мальовничому урочищі Поляна на околиці села Новий Мізунь, стало першим в Івано-Франківській області, яке отримало сертифікат географічного зазначення на виробництво гуцульської овечої бриндзі.

Про це повідомляє Івано-Франківська обласна держадміністрація

Господарі ферми — подружжя Василь та Оксана Лучків — понад 13 років займаються вівчарством, а з овечого молока виготовляють сири вже вісім. На 3 гектарах землі облаштовано зони для тварин, виробництва та туризму. Нині тут виготовляють 9 видів екологічного сиру, а також приймають гостей.

Унікальною частиною господарства є музей традицій гуцульського побуту, розташований у перенесеній хаті 1818 року з села Старий Мізунь. У приміщенні збережено автентичну атмосферу та речі, які розповідають про життя гуцулів.

Гуцульська овеча бриндзя — це перший в Україні продукт, що отримав географічне зазначення — підтвердження того, що виготовляється традиційно та у визначеному регіоні (Гуцульщина: Франківська, Закарпатська, Чернівецька області). Бриндзя готується з сирого овечого молока аборигенної породи за технологією, якій понад 500 років. Без термічної обробки, із збереженням усіх корисних властивостей.

«Дубовий кут» не лише зберігає давні традиції, а й розвиває туристичну привабливість Карпат, поєднуючи автентичність, смак і любов до рідного краю.

Категорії
Новини

Новини
Loading...