В Івано-Франківську відкрили меморіальні дошки медикам, що загинули на війні

На фасаді Івано-Франківського національного медичного університету відкрили сім анотаційних дощок медикам з нашого міста, повідомив міський голова. Ці пам’ятні знаки присвячені Богдану Ризаничу, Юрію Чопику,...

На фасаді Івано-Франківського національного медичного університету відкрили сім анотаційних дощок медикам з нашого міста, повідомив міський голова.

Ці пам’ятні знаки присвячені Богдану Ризаничу, Юрію Чопику, Юлії Огієнко, Василю Федоришину, Юрію Максимчуку, Богдану Власію та Мирославу Дебенку. Усі вони, ризикуючи власним життям, рятували наших військових та самовіддано боронили Україну.

“Сьогодні ми вшановуємо тих людей, які загинули. Це близько 500 медиків, які загинули за час війни. Серед них, на жаль, є і наші випускники, і наш студент, якому сьогодні також відкриваємо дошку. Це люди, яким ми віддаємо не тільки шану. Ми віддаємо честь їм і показуємо, що медики пам’ятають своїх Героїв. По-друге, ми дуже хочемо, щоб це був виховний момент для наших медиків, які зараз вчаться, які не покинули нашу державу, які хочуть зробити сильну медицину, будують сильну державу. І звичайно, в таких трагічних прикладах ми виховуємо стійких, сильних людей, які будуть боротися й які вже борються, і які точно переможуть”, — переконаний ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин.

На одній із анотаційних дощок фото Юрія Чопика.

Він був доцентом кафедри мовознавства університету, кандидатом педагогічних наук. З початком повномасштабного вторгнення Юрій Чопик долучився до лав 80-ї десантно-штурмової бригади і загинув у перші дні війни. Хоч минуло вже понад три роки, пам’ять про нього досі залишається живою. Юрію Чопику посмертно присвоїли звання капітана, Указом Президента України у 2022 році його нагороджено Орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Юрій Чопик не лише навчав медиків, а й виховував у них високі моральні якості. Його студенти досі підходять до матері Героя, Галини Чопик та дякують за працю її сина і кажуть, що сумують за ним. Пам’ять про Юрія бережуть і в університеті, де відкрито куточок пам’яті, а також встановлена анотаційна дошка на будівлі 17-го ліцею. Відтепер його ім’я навічно закарбоване і на фасаді рідного медичного університету.

“Знаєте, він усе бачив і все розумів, бо зателефонував до невістки і сказав: “Пообіцяй, що у дітей все буде добре”. Я сьогодні своє життя присвятила тому аби весь світ знав, якою ціною нині завойоване щастя бачити небо, дощ, море, поле. Бо, на превеликий жаль, мені видається, що нині два паралельних світи: одні ховають дітей, другі бавляться і не розуміють, що сьогодні стоїть питання виживання України”, — зауважує мати Галина Чопик.

Війна забрала життя багатьох захисників з нашої громади, серед яких і відважні медики.

Місто завжди прагне гідно вшанувати пам’ять кожного воїна. А відкриття семи анотаційних дощок на фасаді медичного університету — це ще один крок, аби згадати й увічнити подвиг тих, хто рятував інших і віддав своє життя за Україну.

Міський голова Руслан Марцінків підкреслює, що не родини загиблих мають дякувати місту за ці дошки, а навпаки — ми повинні дякувати рідним. Адже вони віддали найдорожче, що мали — своїх дітей, щоб ми могли жити у вільній країні.

“Символічно, що це робиться на нашому медуніверситеті, в центрі нашого міста. Ці дошки тут будуть стояти і нагадувати франківцям, що медики воюють, що медики сьогодні гинуть і захищають нашу державу. Медик— це дуже важлива людина на фронті, адже вона рятує інших людей і наражає на небезпеку сама себе. Тому ми сьогодні вшановуємо пам’ять в рамках програми “Івано-Франківськ — місто Героїв”, які є випускниками медичного університету і медиками Івано-Франківська”, — підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Категорії
ВійнаМістоНовини

Новини
Loading...