Журналісти вирішив пригадати передвиборчу програму, з якою міський голова Івано–Франківська Віктор Анушкевичус у 2010 році ішов на вибори, та озвучені ним на початку другої каденції стратегічні завдання розвитку міста. Спробуємо згадати обіцянки Анушкевичуса, якими він «спокушав» мешканців Івано–Франківська, і чи зміг втілити свої слова в життя.
Минуло разу ми переглянули обіцянки у сфері економіки, сьогодні проаналізуємо виконані та не виконані обіцянки Віктора Анушкевичуса у сфері житлово–комунального господарства, яких у передвиборній програмі нараховується дев’ять.
1. Ремонт доріг, ремонт всіх дворів у місті.
У звіті про Виконання за 2012–2014 роки Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку міста Івано–Франківська на 2011–2015 роки зазначається, що за 2012 рік на проведення поточного і капітального ремонту доріг витрачено 23330,4 тис. грн. Завершено будівництво вул. Проектної (на ділянці від вул. Гетьмана Мазепи до вул. Короля Данила). Завершено капремонт з розширенням транспортної розв’язки вул. Пасічна–Галицька–Тролейбусна.
На 2013 рік кошти на проведення капітального ремонту доріг суттєво збільшено. Запроваджено нові методи ремонту доріг, зокрема метод щебнево–мастикового асфальтобетону. У звіті зазначається, що ефективність застосування даного методу підтверджена ремонтами вулиць Січових Стрільців, Пулюя, частин вулиць Тролейбусної та Вовчинецької. Оновлено матеріально–технічну базу КП «ДРЕУ», зокрема за грантові кошти було придбано пилосос «Джонсон» вартістю 1,7 млн.грн. У грудні 2013 року було відкрито рух транспорту по вулиці Проектній (Гурика). Проте вона ще й досі не дочекалась верхнього шару асфальту і, відповідно, дорожньої розмітки.
У 2014 році значний обсяг робіт було виконано з капітального та поточного ремонтів дорожньої інфраструктури міста. Зокрема: проведено капітальний ремонт на 21 ділянці та вулиці міста. Для проведення капітального ремонту знову використовувався метод щебнево–мастикового асфальтобетону. По об’єкту «Капітальний ремонт вул. Шевченка» повністю завершено роботи з влаштування дорожнього покриття та тротуарів на суму 7423,7 тис.грн. Та варто додати, що капремонт вулиці Шевченка видався досить епічним.
Здійснити капітальний ремонт вулиці Шевченка було передбачено ще Програмою економічного і соціального розвитку міста Івано–Франківська на 2012 рік. У листопаді 2012 року було розпочато капітальну реконструкцію вулиці Шевченка та освоєно 2966,779 тис.грн. з державного бюджету. Однак через непорозуміння з фінансуванням і освоєнням коштів роботи на певний час було зупинено. У зв’язку з цим вулицю Шевченка запланували капітально відремонтувати у 2013 році. Завершити ремонт мали до 24 серпня 2013 року. «До Дня Незалежності проблемне питання по вулиці Шевченка буде закрито». Про це заявив Івано–Франківський міський голова Віктор Анушкевичус 29 квітня після виїзної робочої наради, зініційованої тодішнім головою обласної державної адміністрації Михайлом Вишиванюком. З обласного і з Івано–Франківського міського бюджетів на ремонт мали виділити по 3,5 млн. грн. Не дивлячись на те, що ОДА виділила 3,5 млн. грн. на ремонт вул. Шевченка, завершити роботи до 24 серпня 2013 року не видалося можливим. Як повідомив тодішінй голова ОДА М. Вишиванюк, до ремонту вказаної вулиці міська влада поставилася вкрай безвідповідально. Потім міський голова Івано–Франківська Віктор Анушкевичус запевняв, що ремонт вулиці Шевченка, від Гординського до парку, буде завершено до 8 березня 2014 року, адже роботи там вже виконано на 95 %.
25 березня 2014 року директор Департаменту житлово–комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак повідомив, що ремонтні роботи планується завершити тільки до Дня міста (7 травня). Серед причин затягування ремонту Смушак назвав відсутність проплат казначейства та проблемність підприємства, яке виграло тендер. До честі Віктора Анушкевичуса, роботи з влаштування дорожнього покриття та тротуарів таки завершили. У травні 2015 року вулицю Шевченка прикрасили ковані скульптури. До Дня Незалежності там облаштували квітники. Однак вулиця і досі чекає обіцяних лавочок та сміттєвих урн.
Станом на місяць серпень поточного року у місті проводились будівельно–монтажні роботи по наступних об’єктах: капремонт вулиці Промислової, вибірковий капремонт вулиць Деповської, Йосипа Сліпого, Сагайдачного, Кисілевської, Галицької (від вул. Василіянок до вул. Витвицького). Завершено вибірковий капремонт вул. Хіміків. Крім того, проводився поточний ремонт вулиць: В. Стуса, Галицька, Дем’янів Лаз, Шпитальна, Вовчинецька, Гетьмана Мазепи, Є. Коновальця, М. Грушевського, Старозамкова, Автоливмашівська, О. Довженка. Також кошти спрямовувались на: капремонт вул. Бельведерська від вул. Довгої до вул. Ленкавського (виконано 1124 м2 фрезерування дорожнього покриття); вибірковий капремонт вул Репіна, влаштування тротуарної доріжки на вул. Коновальця, пішохідної доріжки по вул. Василишина, капремонт тротуарів на вул. Пасічна, пішохідної доріжки по вул. Блавацького, вибірковий капремонт вул. Манюха. Вибірковий капремонт міжбудинкового проїзду на вул. Галицька 126, 128, 130; міжбудинкових проїздів і прибудинкової території біля ж/б №167к. 1- 3 на вул. Гетьмана Мазепи; закінчено роботи по вул. К.Данила 14, 14а, 14б. Зроблено вибірковий капремонт прибудинкової території на вул. Заклинських,13, по вул. Тисменицька, 242; влаштовано тротуари на куті вул. Є. Коновальця – Сорохтея та на куті вул. Коновальця, закінчено влаштування тротуару на вул. Сорохтея. Загалом за перше півріччя 2015 року у місті облаштовано прибудинкові території за 19 адресами на суму 1784,8 тис. грн. До настання осінньо–зимового періоду по міжбудинкових проїздах в Івано–Франківську планують відремонтувати ще близько 30 об’єктів. Та навіть при таких об’ємах робіт відремонтувати всі двори у місті, як обіцяв Віктор Андрюсович, до 25 жовтня не вийде.
Що стосується ремонту доріг, то варто відзначити що попри значну активізацію цього процесу протягом останнього часу, всетаки залишаються дороги, які чомусь оминають. Для прикладу вулиця Княгинин, яку Віктор Анушкевичус пообіцяв капітально відремонтувати, а потім повідомив що ремонтні роботи на цій вулиці розпочнуться у 2016 році. Переноситься і капремонт вулиці Ленкавського, де потрібно замінювати комунікації, але на комунікації фінансування не передбачене. Тому міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус повідомив, що ремонт вулиці Ленкавського цьогоріч мусить бути відтермінований.
Вулицю Дудаєва вже давно прозвали «проспектом Анушкевичуса». Історія цієї вулиці часто перепліталася з популізмом місцевих начальників, але, на жаль, популізмом все і закінчувалося. Спочатку Віктор Анушкевичус пообіцяв провести ремонт вулиці Дудаєва у 2011 році. Потім сам же і повідомив, що на вулиці Дудаєва роботи з капітального ремонту будуть розпочаті після завершення прокладання магістральних інженерних мереж до мікрорайону на вул. Національної Гвардії, фінансування цих робіт забудовником було припинене. У травні минулого року комунальники всетаки спромоглися розпочати капітальний ремонт. Підприємці, які працюють на вулиці Дудаєва, пообіцяли на сесії міської ради виділити на ремонт 3 млн. своїх коштів. Так Олег Гончарук – на той час підприємець і депутат Івано–Франківської міськради, а нині – голова Івано–Франківської облдержадміністрації тоді заявив, що він не розуміє чому у бюджеті не підтримані пропозиції підприємців, які готові на 60% взяти на себе фінансування. Мовляв, якщо місто дасть 2 млн. грн., то вони готові додати ще 3 млн. грн. Та пропозиція підприємців так і залишилася на словесному рівні. Про цей нюанс Віктор Анушкевичус навіть згадував під час оперативної наради 30 червня цього року. У підсумку, 5 млн. грн. на реконструкцію вулиці Дудаєва буде виділено з коштів державного фонду регіонального розвитку.
На момент написання статті свого «зоряного часу» дочекалась і багатостраждальна вулиця Тичини, де нарешті розпочався капітальний ремонт. Спочатку міська влада вперто не бажала ремонтувати вулицю Тичини. Одним з найпоширеніших пояснень було те, що вона, мовляв, перетворилася на парковку «п’яного базару» і витрачати бюджетні кошти на її ремонт наразі недоцільно. Але всетаки вулицею Тичини їздять не тільки відвідувачі «п’яного базару», які залишають там свої авто, але й курсують автобуси міських маршрутів. Крім того, вона розташована у центральній частині міста та неабияк кидається в очі пересічним франківцям, що аж ніяк не додає рейтинговості представникам міської влади напередодні місцевих виборів. Цей фактор, мабуть, і став вирішальним у процесі прийняття рішення про початок ремонтних робіт. Особливо зважаючи на те, що разом із дорожньою технікою на вулиці можна було спостерігати і присутність одного з кандидатів на посаду міського голови. Але через деякий час стрімкий початок ремонтних робіт так же стрімко і призупинився. За інформацією місцевих ЗМІ, одна із фірм, яка програла у тендері на ремонт цієї вулиці заблокувала роботи через скаргу в Антимонопольний комітет. Зважаючи на той факт, що ця фірма є наближеною до ще одного кандидата у майбутні мери, не залишається сумнівів у тому, що весь цей ажіотаж навколо ремонту Тичини є виключно передвиборним.
Висновок: Обіцянку ремонту доріг у місті – виконано частково, обіцянку ремонту всіх дворів у місті – не виконано.
2.Проведення реконструкції очисних споруд з обробки мулу із виробництвом біогазу, влаштування водозахисних дамб.
21 жовтня 2014р. між Міжнародним банком реконструкції та розвитку та КП «Івано–Франківськводоекотехпром» підписано «Угоду про виконання проекту: «Другий проект розвитку міської інфраструктури». Очікується, що згідно з Угодою підприємству буде виділено 15 млн. дол. для реалізації проектів «Будівництво лінії обробки мулу для м. Івано – Франківська», «Перегляд та оновлення проектно–кошторисної документації існуючого проекту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд та будівництво лінії обробки мулу для м. Івано–Франківська», тендерної документації та передконтрактні послуги для будівництва лінії обробки мулу каналізаційних очисних споруд м. Івано–Франківська.
В 2011р. проведено конкурс на закупівлю робіт з будівництва об’єкту «Проект землеустрою та будівництва комплексу гідротехнічних споруд для охорони (захисту) земель від підтоплення на території с. Вовчинці».
В І півріччі 2012 року проведено роботи з встановлення тимчасового трубопроводу для перекачування фільтрату з полігону ТПВ на міські очисні споруди.
В І півріччі 2012р. проведено конкурсні торги на виконання робіт з реконструкції гідротехнічних споруд (правобережної дамби на р. Бистриця Надвірнянська) для охорони земель від підтоплення на території с. Микитинці. Проведені роботи з укладання угоди на спорудження берегозахисних споруд та спрямлення річки Бистриця Надвірнянська в районі садово–городнього товариства «Бистриця–ІФ».
У 2013 році виконано роботи на суму 149,0 тис. грн. та проектні роботи щодо будівництва лівобережної дамби на р. Бистриці Солотвинській на ділянці від автодорожнього мосту на вул. Галицькій до залізничного мосту на суму 59,0 тис. грн.
У 2014 році – профінансовано з міського бюджету за виконані роботи кошти у сумі 29,8тис.грн.
Висновок: Обіцянку виконано частково.
3.Завершення ремонту всіх дахів, утеплення панелей та герметизація швів у панельних будинках, реконструкція системи теплопостачання.
Завдяки програмі теплової модернізації житлового фонду Івано–Франківська на 2013–2015 роки мешканці міста отримали можливість зберегти у своїх будинках тепло. Фінансування програми здійснюється шляхом поєднання бюджетних та приватних інвестицій. Фінансування програми здійснюється шляхом поєднання бюджетних та приватних інвестицій. Відзначимо, що у 2013 році міська рада затвердила дольову участь учасників на 2013 рік у відсотковому відношенні 50 на 50. Тобто 50% – це власні кошти управителів житлового фонду у розмірі, ще 50% – це кошти співвласників та наймачів об’єктів житлового фонду. У 2014 році мешканці будинку мали вкласти вже 60%, а в 2015 році – 70%. Втім, міськрада внесла зміни до програми і залишила розмір співфінансування для мешканців міста на 2014 та 2015 роки у розмірі 50% від загальної вартості робіт. Основні роботи по програмі теплової модернізації будинків у Івано-Франківську передбачають утеплення стін (міжпанельні шви, утеплення панелей), встановлення та заміну вікон, вхідних дверей та віконно–балконних конструкцій сходових кліток.
У 2013 році з метою реалізації заходів із енергозбереження будівель було реалізовано такі об’єкти:
– Хоткевича, 54. – утеплення зовнішніх стін будинку;
– Довженка, 1а – утеплення зовнішніх стін будинку;
– Івасюка, 40 – утеплення зовнішніх стін будинку;
– Хіміків, 6 к1 – утеплення зовнішніх стін будинку;
– Миколайчука, 3 – утеплення зовнішніх стін будинку;
– Миколайчука, 7 – утеплення зовнішніх стін будинку;
– Довженка, 7б – утеплення зовнішніх стін;
– Симоненка, 10 – утеплення зовнішніх стін;
– Миколайчука, 13 – утеплення зовнішніх стін;
– Хоткевича, 50 к1 – утеплення зовнішніх стін.
На 2014 рік згідно із заявами мешканців було заплановано утеплити 14 будинків.
За перше півріччя 2015 року на реалізацію програми модернізації житлового фонду міста виділено з міського бюджету 5896,6 тис. грн. Зокрема, в рамках даної програми відремонтовано 22 дахи житлових будинків. Станом на 26 серпня 2015 року найбільший муніципальний управитель житлового фонду, івано–франківське КП «Єдиний розрахунковий центр» прозвітувало про капітальний та поточний ремонти 86 дахів (набережна ім. Стефаника, 40а; бул. Південний, 36; Тичини, 20; Тролейбусна, 12; Мазепи, 7, 9; Галицька, 53; Хоткевича, 67а; Галицька, 32 тощо). Укладено угоди на проведення ремонтних робіт щодо дахів будинків по наб. ім. Стефаника, 32; Горбачевського, 9; Івана Павла ІІ, 28; Стецько, 3а.
Висновок: Обіцянку виконано частково.
4.Переведення газових котлів на біопаливо. Заміна чотиритрубних теплових мереж на двотрубні. Встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів) у будинках. Встановлення системи автоматизованого управління на котельних установках.
У звіті про Виконання за 2012–2014 роки Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку міста Івано–Франківська на 2011–2015 роки зазначається, що відповідно до проекту «Модернізація системи централізованого теплопостачання на 4-х котельнях міста» за рахунок кредиту ЄБРР передбачається на котельні по вул. Тролейбусній 40 встановити котел потужністю 6 МВт. В рамках кредиту ЄБРР планується знизити собівартість водопостачання шляхом встановлення біокотла потужністю 6 МВт по вул. Тролейбусній 40. Розроблені пропозиції по реконструкції системи теплопостачання району вулиць Довга –Карпатська за кошти фонду NEFKO.
Встановлено котельні по використанню альтернативних джерел енергії (палива) по вул. Тролейбусна 40, Федьковича 91, Довга 68 та планується встановлення на Симоненка 3 А.
Рішенням Івано–Франківської міської ради від 06.03.2012р. №630-21 затверджено Стратегічний план дій ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» на 2012-2016 роки, який містить ряд заходів, спрямованих на розвиток сталого функціонування системи центрального теплопостачання міста, покращення умов для подальшого розвитку підприємства, підвищення ефективності його діяльності.
ДМП «Івано–Франківськтеплокомуненерго» реалізує ряд проектів:
-«Реконструкція системи теплопостачання в районі вулиць Довга – Карпатська з консервацією однієї котельні». Фінансування здійснюватиметься за рахунок кредитних коштів НЕФКО (400 тис.євро), грантових коштів Sida (300 тис.євро), коштів підприємства та міського бюджету (480 тис.євро);
– підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України за рахунок грантових коштів Фонду чистих технологій та кредитних коштів Світового банку;
– «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано–Франківська», який реалізується в рамках кредитного договору з ЄБРР;
– автоматизація та диспетчеризація котелень на вул. Мазепи, 114, вул. Тролейбусній, 18, Хіміків, 15 та центрального теплового пункту на вул. Целевича, 8а;
– технічне переоснащення котельні на вул. Коновальця, 132 на загальну суму 62,968 тис.грн без ПДВ;
В 2012-2013рр. проведено реконструкцію теплових мереж із заміною на теплогідроізольовані загальною протяжністю 6,8 тис.м та на поліпропіленові – 4,8 тис.м. Рішенням міської ради від 07.03.2013р. №984-34 затверджено Програму теплової модернізації житлового фонду Івано–Франківська на 2013-2015 роки. Триває робота щодо оснащення будинків засобами обліку. Станом на 01.05.2013р. централізоване теплопостачання здійснювалось до 595 житлових будинків, 569 з яких оснащені засобами обліку.
Нова схема теплопостачання міста Івано–Франківська розроблена та введена в дію з передбаченим відключення нерентабельних будинків від мережі централізованого опалення. Впродовж звітного року ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» замінено 2 км теплових мереж з використанням попередньоізольованих труб на суму 1300 тис.грн. та 1,5 км мереж гарячого водопостачання з використанням пластикових труб РЕ-RT на суму 100 тис.грн.
В процесі підготовки об’єктів підприємства проведено роботи з оптимізації схеми теплопостачання шляхом закриття 3-х дахових котелень (Хіміків,15; Хіміків,17, Тролейбусна,18) та підключення будинкових систем до мереж від котельні Тролейбусна, 40а. Вартість робіт склала 700 тис.грн.
Виконано роботи з оптимізації теплопостачання мікрорайону вулиць Довга – з консервацією однієї котельні на вул. Карпатській, 15 на загальну суму 1 600 тис.грн.
Проводились роботи по заміні 4 пальників та системи автоматизації на котлі ТВГ-8 в котельні Дорошенка 28А та заміні 3 пальників та системи автоматизації на котлі КВГ-6,5 в котельні на вул. Федьковича, 91а. Вартість робіт склала 1 100 тис.грн. та 850 тис.грн відповідно.
Важливим досягненням 2014 року стало підписання 05.11.2014 року кредитного договору з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо залучення кредиту у розмірі 7,2 млн. євро та 3,6 млн. євро у вигляді гранту для впровадженням проекту «Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста Івано–Франківська».
Даним проектом передбачається:
– провести реконструкцію та модернізацію 5-ти котелень, що знаходяться на вул. Тролейбусна, 40а, Дорошенка, 28а, Довга, 68а, Військових Ветеранів, 8а та вул. Медична, 17а.
– влаштувати індивідуальні теплові пункти в багатоповерхових житлових будинках та бюджетних закладах міста, що опалюватимуться від котельні Дорошенка, 28а, Тролейбусна, 40а та в районі ЦТП Надвірнянська-Хоткевича (150 шт).
– здійснити демонтаж існуючих теплових мереж та проклаcти новий трубопровід теплової мережі з використанням попередньо – теплоізольованих труб (перехід з чотирьохтрубної системи теплопостачання на двохтрубну систему теплопостачання).
Загальний економічний ефект після впровадження проекту складе 1,3 млн. євро, очікується зменшення споживання природного газу на 6,68 млн. м3 в рік.
Висновок: Обіцянку виконано частково.
5. Санація всіх труб КП «Івано-Франківськводоекотехпром».
Відповідно до листа Івано–Франківської міської ради від 16 січня 2015 року, за період з 1 листопада 2010 року по 1 січня 2015 року КП «Івано-Франківськводоекотехпром» при проведенні капітального ремонту водопровідних мереж виконана санація трубопроводів довжиною 4060 м. В результаті проведення робіт на вказаних ділянках водопровідних мереж усунуто втрати води та забезпечено безперебійне водопостачання.
Відповідно до листа Івано–Франківської міської ради від 16 червня 2015 року, капітальний ремонт водопровідних та каналізаційних мереж здійснюється за рахунок кошт міського бюджету та власних коштів КП «Івано–Франківськводоекотехпром». За власні кошти КП «Івано Франківськводоекотехпром» виконало капітальний ремонт 1,3 км водопровідних мереж (при плані 2,17 км) та 0,3 км каналізаційних мереж (при плані 0,92 км). Санація всіх труб КП «Івано-Франківськводоекотехпром» під час каденції Віктора Анушкевичуса при невиконанні плану робіт з капітального ремонту водопровідних та каналізаційних мереж автоматично відтерміновується до часу коли буде перевиконання плану.
Висновок: Обіцянку не виконано
6. Подальше оновлення парку тролейбусів та придбання нової спеціалізованої техніки.
Івано–Франківська міська рада 30.12.2011 р. на сесії затвердила Програму розвитку комунального транспорту на 2012–2016 роки загальною вартістю 115,5 млн грн. У рамках програми місто планувало придбати 30 нових сучасних тролейбусів та 10 автобусів, побудувати дві тягові підстанції та 6,5 км контактної мережі для двох нових тролейбусних маршрутів.
Відповідно до листа Івано–Франківської міської ради від 16 січня 2015 року, у зв’язку з відсутністю коштів в міському бюджеті оновлення тролейбусів впродовж 2010–2014 року не проводилось. Департаментом комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету міської ради постійно проводився пошук додаткових джерел фінансування для закупівлі нових тролейбусів. Зокрема, в 2013 році підготовлено техніко–економічне обгрунтування щодо залучення кредиту під державні гарантії в рамках постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2013 року № 404, також проводиться робота щодо залучення на ці цілі кредитів міжнародних фінансових установ.
Відповідно до листа Івано–Франківської міської ради від 16 червня 2015 року, планом міського бюджету на 2015 рік передбачені кошти на внески до статутного капіталу КП «Електроавтотранс» в сумі 2700, 0 тис. грн для формування фонду власних оборонних засобів обігу, які будуть використані для оновлення тролейбусів. Станом на 26 червня 2015 року переможцем тендеру на постачання до Івано–Франківська вживаних тролейбусів «Шкода-14, -15 Тр» за найнижчою ціновою пропозицією визнано компанію «ELERPRO. s.r.o», якій направили необхідні документи для підписання відповідної угоди. Машини надвеликого класу «Шкода 15 Тр» компанія готова продати за 16,5 тис. євро, а великого класу «Шкода 14 Тр» – за 13,5 тис. євро. У цьогорічному міському бюджеті на придбання рухомого складу для ДКП «Електроавтотранс» загалом передбачено 2,5 млн. грн.
Вже придбано один вживаний чеський тролейбус надвеликого класу моделі «Шкода 15 Тр» та один одинарний тролейбус «Шкода 14 Тр».
До кінця року планується придбати ще кілька тролейбусів надвеликого класу, які необхідні для належного обслуговування у години пік тролейбусних маршрутів №2, 3, 7 та №10 з найбільшими пасажиропотоками. Однак з придбанням для Івано- Франківська вживаних «тролейбусів – гармошок» наразі виникли проблеми, бо виведені з експлуатації у Чехії тролейбуси «Шкода 15 Тр» уже поспішили викупити інші міста і поки що машин цієї моделі на продаж чехи не мають.
Тим часом, як зазначив директор ДКП «Електроавтотранс» Леонід Яковець, для забезпечення належного обслуговування діючих тролейбусних маршрутів наступного року підприємству необхідно поповнити парк рухомого складу щонайменше п’ятнадцятьма тролейбусами.
Зважаючи, що під час каденції Віктора Анушкевичуса було закуплено лише два тролейбуси, які також не є обіцяною новою спеціалізованою технікою, адже вже були у використанні, то з цією обіцянкою він не впорався.
Висновок: Обіцянку не виконано
7. Перенесення асфальтного заводу за межі міста. Будівництво нових тролейбусних ліній (вул. Петлюри, Довженка, Симоненка).
Про перенесення Івано–Франківського комунального асфальтного заводу міський голова Віктор Анушкевичус говорив ще у 2009-му році. 2 вересня під час прес–конференції у МВК щодо перенесення асфальтного заводу було зазначено наступне: «рішенням виконавчого комітету «Про забезпечення виконання інвестиційного договору» затверджуються зміни до інвестиційного договору та врегульовуються тристоронні відносини, що виникають між інвестором, замовником та міською владою щодо винесення асфальтного заводу, що наразі розташований по вул. Макогона. 23а, за межі міста Івано–Франківська. Інвестором в даному випадку виступає ВАТ «Івано–Франківська харчосмакова фабрика», а замовником робіт виступає Управління житлово–комунального господарства виконавчого комітету Івано–Франківської міської ради. Цим рішенням інвестора (ВАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика») зобов’язано подати на засідання виконавчого комітету міської ради перелік земельних ділянок, що відповідають критеріям для розміщення асфальтного заводу. Угодою про зміну та доповнення умов згаданого інвестиційного договору передбачено, що асфальтний завод (комплекс виробничого та технологічного обладнання діяльність якого спрямована на виробництво шляхобудівельних матеріалів, що розміщений на вул. Макогона, 23 «А» перебуває у власності територіальної громади міста Івано–Франківська) буде перенесено за кошти інвестора на ділянку інвестора, яка знаходиться не далі ніж за 25 км від меж міста Івано–Франківська. Земельна ділянка асфальтного заводу – земельна ділянка орієнтовною площею 2,0052 га, на якій розміщений асфальтний завод буде використана інвестором для будівництва групи житлових будинків в районі вулиць Крайківського–Макогона в м. Івано – Франківську».
Повернулись до цього питання у 2011 році. В листопаді 2011 року створили ліквідаційну комісію, яка припинила діяльність комунального асфальтного заводу. Тоді заступник міського голови Івано–Франківська з економічних питань Любомир Слободян пояснив, що економічно недоцільно «вибивати» дотації для погашення кредиторської та дебіторської заборгованості підприємства, а також по виплаті зарплати працівникам. Окрім того, технологічне обладнання на заводі застаріле і потребує теж чималих капіталовкладень. В результаті, замість перенесення комунального асфальтного заводу за межі Івано–Франківська його, фактично, ліквідували.
У 2012-му році в Хриплинській промисловій зоні біля Івано–Франківська створюється приватний асфальтний завод, який працює в парі з новоствореним приватним підприємством ТОВ «Івано–Франківськавтодор». Але, де – юре свою обіцянку Анушкевичус виконав – асфальтний завод запрацював вже в промисловій зоні.
За словами керівника КП «Електроавтотранс» Леоніда Яковця, головним завданням для розвитку електротранспорту в Івано–Франківську є будівництво нового тролейбусного маршруту до мікрорайону «БАМ». Він проходитиме від Європейської площі по вулицях Є. Коновальця – С. Петлюри до кільця на вулиці В. Чорновола, а також зведення ділянки — по вул. Довженка до розворотного кільця на вул. Г. Мазепи.А після того як з’єднають Південний та Північний бульвари, то ділянка від Трикотажної фабрики по Мазепи також вимагатиме тролейбусної лінії. Для подальшого розвитку контактної мережі і тролейбусних маршрутів у цьому напрямку потрібно будувати тягову підстанцію. Що стосується проекту будівництва такої тягової підстанції і нової контактної лінії від Площі Європейської до АС–3 на умовах кредитування Європейського банку реконструкції і розвитку, то у лютому 2015 р. відбулася зустріч зі спеціалістами ЄБР по громадському транспорту, на якій опрацьовано технічне завдання та надано пропозиції щодо реалізації проекту. Однак жодних робіт, які стосувалися б початку будівництва тягової підстанції чи контактних ліній – не було.
Висновок: У частині перенесення асфальтного заводу за межі міста – обіцянку виконано частково. Щодо будівництва нових тролейбусних ліній – обіцянку не виконано.
8. Відкриття притулку для собак.
Станом на початок 2014 року департаментом архітектури та містобудування міськвиконкому розроблено ескізний проект реконструкції місця під притулок для бездоглядних тварин. Проект фінансує Європейський Союз.
Відповідно до листа Івано–Франківської міської ради від 16 січня 2015 року, в міському бюджеті постійно виділяються кошти для проведення стерилізації безпритульних тварин, а також кошти для фінансової допомоги приватному притулку для безпритульних тварин в с. Павлівка.
У зв’язку з відсутністю коштів в бюджеті будівництво притулку для тварин впродовж 2010 – 2014 років не проводилось. В рамках проекту «S.O.S.» виконано наступні заходи: розроблено проектно–кошторисну документацію для майбутнього стерилізаційного центру–притулку у м. Івано–Франківську., впроваджено програму обліку та реєстрації тварин.
Відповідно до листа Івано–Франківської міської ради від 16 червня 2015 року, в міському бюджеті на 2015 рік кошти на будівництво стерилізаційного центру-притулку не передбачені. Департамент розглядає можливість підготовки та подання проектів з будівництва притулку для тварин в рамках конкурсу по Програмі транскордонного співробітництва, відкриття якої за попередніми даними очікується в 2016 році.
Висновок: Обіцянку не виконано
9. Реорганізація ЖКГ за рахунок збільшення кількості ОСББ.
15 вересня 2011 року міська рада затвердила «Програму сприяння створенню та функціонуванню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків». Станом на лютий 2012 року в місті створено 168 ОСББ. У 2011 році в Івано–Франківську реалізовано 17 проектів з вирішення проблемних питань ОСББ. Відповідно до листа Івано–Франківської міської ради від 16 червня 2015 року, за період з 2012 року було створено 27 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Висновок: Обіцянку виконано
У підсумку виходить, що із дев’яти позицій у сфері ЖКГ (з урахуванням того, що деякі з них можна «розбити» одразу на кілька обіцянок – то виходить 11) за період другої каденції на посаді міського голови Віктор Анушкевичус виконав одну, не виконав – п’ять і ще п’ять виконано частково.
У статті використані матеріали системи народного контролю«Слово і Діло».