Одна за одною політичні партії здійснюють представлення своїх кандидатів на місцеві вибори.
5 жовтня о 17.00 на Вічевому майдані відбувалося представлення кандидатів громаді міста від політичної партії «Воля». Ця традиція тяжіє до Європи, адже вона допомагає зрозуміти з якими ідеями та чи інша партія іде на вибори. Саме таким чином виборець може дізнатися про партію та її членів. Цікаво було дізнатися як ставляться мешканці нашого міста до таких політичних представлень.
Людей було небагато. Більшість мешканців міста не звертали увагу на те, що відбувається, поспішаючи кудись, чи просто гуляючи нашим містом. Проте були такі, що ставали послухати. Спочатку одна жінка ходила і задавала постійно питання: «А що Саакашвілі не буде?», потім постоявши пару хвилин вирішила піти. Їй стало скучно і вона просто не захотіла далі стояти і вислуховувати ідеї партії.
Біля всім відомого телевізора уважно слухав програму партії старший чоловік. Ми вирішили розпитатись його чи потрібні такі представлення кандидатів для простих мешканців міста. Ось, що він нам відповів:
Микола Петрович, 70 років
«Так я слухав. Думаю, що такі представлення потрібні. Люди не знають політиків і не довіряють їм. Такі представлення потрібні і вони в будь-якому випадку кращі ніж роздавання газет».
Недалеко від фонтану сиділо двоє красивих жінок, Ірі 33 роки, Люді 32 роки. Дівчата зізнаються, що вони не цікавляться політикою, не довіряють нікому. Їх зовсім не обходить те, що обіцяють кандидати.
Дмитро Іванович, 54 роки:
«Політики легковажать людською довірою, яка є дорожчою за будь-які гроші. Хочеться, щоб все, що обіцяють, вони виконали».
Таку апатію простих мешканців міста до виборів можна зрозуміти. Проте ми часто забуваємо, що народ має ту владу на яку заслуговує. В Європі зовсім інші традиції голосування ніж у нас. Там виборець орієнтується виключно на програму політичної партії. Перед тим як голосувати за ту чи іншу політичну силу, європеєць спочатку перечитує програми різних партій. Хоча, звичайно, є такі випадки, коли, скажімо, певний громадянин постійно голосує за одну партію, для прикладу, ліберального чи консервативного спрямування. Орієнтація зазвичай іде не на кандидата, а на партію та її ідеологію. Так відбуваються вибори в Європі, нам до цього рівня ще дуже далеко. Програми партій – це формальність, на яку ніхто не зважає, адже виборці їх навіть не читають. В нас діють гасла, заклики, політичні технології, які є неприпустимими для європейських політиків. Саме це все впливає на пересічного українця, який уже дуже скоро робитиме свій вибір.