Сьогодні, 29 жовтня, у Яремчі розпочалась науково-практична конференція “Бабенківські читання”, ініційована Івано-Франківським національним медичним університетом. Однією із доповідей стала проблема подолання йододефіциту в регіоні.
“Багато науковців велике значення приділяють вирішенню проблеми йододефіциту, – зауважила викладач кафедри ендикрології Івано-Франківського національного медичного університету Надія Скрипник. – Наслідком йододефіциту є не лише збільшення зобу, а цілий ряд інших захворювань. Проблема йододефіциту – проблема генофонду нації, йод впливає на кров, обмінні процеси, розумові порушення, порушення репродуктивної функції людини”.
Йододефіцит у високогір’ї залишається нагальною проблемою. Концентрація в грунтах та водах тут дуже низька. Через аварію на Чорнобильській АЕС збільшилася кількість захворювань на рак, в області зареєстровано 366 пацієнтів з раком щитовидної залози. Йододефіцит також впливають на розвиток серцево-судинних захворювань.
Фахівець наголосила на необхідності профілактики, яка є масовою, груповою, індивідуальною. Вживання препаратів йоду – проблема населення. Рекомендована добова доза для дітей до 12 років – 100 мікрограм, дітям від 12 років потрібно вдвічі більше. Обов’язковою є йодована сіль у щоденному раціоні. В Україні 22 мільйони дітей не отримують достатнього забезпечення йодом. Йододифіцит досі залишається невирішеною проблемою медичної галузі.