Сьогодні Верховна Рада України ухвалила закон про «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».
Про це повідомляє http://osvita.mediasapiens.ua/
Закон передбачає роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.
Закон набуває чинності з 1 січня 2016 року.
Його ціллю є обмеження впливу органів державної влади та органів місцевого самоврядування на діяльність друкованих засобів масової інформації, зазначається у пояснювальній записці до Закону.
Насправді в Україні система ЗМІ є недосконалою. Існує думка, що державні засоби інформації насаджують громадянам виключно позицію органів влади і не забезпечують плюралізму думок. Згадаймо СРСР. Насправді так було. Інакодумства не передбачалося. Була тільки одна позиція – все інше не враховувалося.
Проте подивімося на ситуацію з приватними засобами інформації. ЗМІ ще називають 4 владою такий сильний вплив вони мають на суспільство. Адже наші цінності формуються з того, що ми чуємо, читаємо, чому довіряємо. Чи потрібно Україні, щоб у нас були виключно приватні ЗМІ?
«Голосував проти роздержавлення державних та комунальних ЗМІ. Ніхто мене не переконає, що приватний засіб масової інформації є більш об’єктивним ніж державний. З власного досвіду знаю, як роками не міг попасти на канал чи розмістити інформацію в газеті власниками яких були люди, які мене не підтримували. Єдиним способом донесення інформації залишались ОТБ Галичина чи комунальні ЗМІ. Плюс часто в районах районні газети є чи не єдиним джерелом інформації» – зазначає прикарпатський нардеп Юрій Соловей у соціальній мережі фейсбук.
З цією думкою важко не погодитись. ЗМІ в такому випадку не зможуть також бути об’єктивними, захищаючи інтереси своїх власників.
Європа мудро вирішила дану проблему, запровадивши систему суспільних ЗМІ, які формуються і фінансуються за рахунок податків населення.
Тому європейці отримують об’єктивну інформацію, яка не залежить ні від держави, ні від приватних власників. А яку інформацію отримуємо і надалі отримуватимемо ми?