Епідемію грипу очікуємо за два тижні – епідеміолог

Епідемія грипу в Україні очікується у другій половині грудня. Розповіли в столичному Інституті епідеміології та інфекційних хвороб. “У другій половині грудня очікується епідемія грипу штаму...

Епідемія грипу в Україні очікується у другій половині грудня. Розповіли в столичному Інституті епідеміології та інфекційних хвороб.

“У другій половині грудня очікується епідемія грипу штаму H3N2 – А / Швейцарія, – каже Алла Мироненко, 59 років, керівник відділу вірусних інфекцій столичного Інституту епідеміології та інфекційних хвороб. – Інші штами, в тому числі вірусу В / Пхукет, з яким зустрічалися минулого епідемічного сезону будуть не активні. Небезпечна ця недуга ускладненнями, коли замість одужання настає погіршення і хвороба перетікає в бронхіт чи пневмонію”.

Щоб не захворіти:

-уникайте скупчення людей;

– часто мийте руки з милом і промивайте носоглотку содово-сольовим розчином чи хоча б теплою водою;

-уникайте переохолодження та зневоднення;

-повноцінно харчуйтеся і добре висипайтеся;

-не нервуйте й не перевтомлюйтеся – втома та стрес послаблює імунний захист;

– частіше провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання.

– Якщо ніс не дихає, голова болить, кістки та м’язи “ламає” – не йдіть на роботу. Бо хвороба, перенесена на ногах, затягується і дає ускладнення, – каже Алла Мироненко.

Коли захворіли — багато пийте: компоти, звичайну воду. А от алкоголь зігріває не надовго, організм швидко втрачає тепло. Кава теж користі не дає, ліпше випити чаю: ромашкового, шипшинового, липового, м’ятного, смородинового, малинового, з імбиром, лимоном та медом.

– Рідина виводить токсини, полегшує стан. Навіть коли не хочете, – пийте. А от їсти себе не змушуйте. Бо їжа — додаткове навантаження на організм. Температура підвищується, бо організм виробляє власний противірусний білок – інтерферон і швидше одужує. Тому до 39 градусів можна не збивати, якщо немає серцевих недуг. Як відразу випити жарознижувальне, хвороба затягнеться.

За перших ознак застуди налягайте на “гарячі” продукти – цибулю, часник, хрін та спеції – перець, корицю, кмин, карі, імбир.

– Якщо замерзли, спробуйте якнайшвидше зігрітися: помасажуйте руки та ноги, – радить спеціаліст з аюрведи Олескій Євтушенко, 45 років. – Кілька разів різко напружте, а потім розслабте м’язи, дихайте повільно і не дуже глибоко. Вдихайте обома ніздрями, а видихайте через одну, затиснувши другу Вдома попарьте ноги в гарячій воді, натріть їх олією евкаліпта, чебрецю чи гвоздики та одягніть вовняні шкарпетки.

Джерело

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...