Лідія Лесів про необхідність соціального захисту та забезпечення інших основних прав медичних працівників

Пропонуємо вашій увазі цикл публікацій, де лікарі-співзасновники ГО «Асоціації захисту прав медичних  і фармацевтичних працівників» розкажуть про проблеми медицини та власне бачення необхідності створення...

Пропонуємо вашій увазі цикл публікацій, де лікарі-співзасновники ГО «Асоціації захисту прав медичних  і фармацевтичних працівників» розкажуть про проблеми медицини та власне бачення необхідності створення даної громадської організації. Наступною свої думки висловила Лесів Лідія, лікар, дитячий гастроентеролог Міської дитячої поліклініки.

 

На її думку, питання правового захисту медичних працівників на даний час є особливо актуальним.

Серед основних проблем захисту медиків Лідія Лесів  виділяє наступні: «»

«1.Оплата праці в державній системі охорони здоров’я.

2.Система регулювання зайнятості медиків.

3.Питання дотримання прав медиків.

4.Право на належні умови професійної діяльності

5.Право на створення наукових медичних товариств, професійних спілок та інших громадських організацій .

6. Право на судовий захист

7.Право на заняття медичною і фармацевтичною діяльністю відповідно до спеціальності та кваліфікації.

 8.Право на підвищення кваліфікації, перепідготовку не рідше одного разу на п’ять років у відповідних закладах та установах .

 9.Право на обов’язкове страхування медичних працівників за рахунок власника закладу охорони здоров’я у разі заподіяння шкоди їх життю і здоров’ю при виконанні професійних обов’язків у випадках, передбачених законодавством

 10.Право на надання інформації про пацієнта без його згоди чи згоди його законного представника

11.Право на відмову від подальшого ведення пацієнта .

12.Право здійснювати медичне втручання без згоди пацієнта та/або його законних представників» .

Лідія Лесів розповідає, що, на жаль, сьогодні в Україні зовсім інша ситуація:

«Рівень заробітної плати медпрацівників залишається одним з найнижчих у порівнянні з іншими галузями соціальної економіки. Він не забезпечує соціально-економічного захисту медиків, що негативно відображається на функціонування системи охорони здоров’я в цілому. Основна проблема полягає у відсутності реальних механізмів реалізації зазначених вище прав на практиці. Законодавче закріплення великого обсягу  професійних прав  не означає їх реальне забезпечення. Окрім того , медичні працівники багатьох спеціальностей постійно піддаються ризику захворіти на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити та інші інфекційні захворювання. А чи захищені законодавчо такі медичні працівники? На захисті прав лікаря може стояти обов’язкове соціальне держане медичне страхування, що є, безперечно, найближчою перспективою для України».

На думку Лідії Лесів, держава повинна звернути увагу на реальний захист прав медичних працівників: «У разі збережень негативних тенденцій, які мають місце зараз (низький рівень заробітної плати, жалюгідний стан деяких лікувальних закладів, недостатність оснащення, тощо), виникає реальна загроза зруйнувати всю існуючу систему медичної допомоги. Це може статись, в першу чергу, через відсутність кваліфікованих медичних працівників, які зараз шукають роботу в інших країнах».

Лікар позитивно оцінила створення ГО «Асоціації захисту прав медичних та фармацевтичних працівників», так як вважає, що  медики  самі повинні  подбати про механізми відстоювання своїх законних прав.

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...