Мер Дніпропетровська та член політради УКРОПу Борис Філатов заявив на прес-конференції в УНІАН,
що його нова заступниця Світлана Єпіфанцева виконуватиме у міській владі виключно контрольні функції.
За словами очільника міста, таке рішення він ухвалив, виходячи з європейських традицій. Адже політичні вподобання в місті поділилися рівно навпіл, тому інтереси містян мають право захищати представники різних партій. «Пані Єпіфанцевій запропонована посада муніципального омбудсмена. Оскільки електоральні симпатії у Дніпропетровську поділилися порівну, і половина міста проголосувала за «Опозиційний блок», то, за традиціями європейської практики, їй була запропонована контрольна функція», – заявив Борис Філатов.
Також він пояснив, що політрада УКРОПу обговорила питання про функціонал омбудсмена: їй в жодному разі не передаватимуться управлінські функції, доступ до керування міським господарством чи доступ до матеріальних цінностей. Представниця «Опоблоку» матиме лише контрольну функцію над владою міста.
Водночас політик зазначив, що подібне кадрове рішення зовсім не означає, що УКРОП розглядає можливість співпраці з «Опоблоком» у радах різних рівнів. «Була широка дискусія. І ми дійшли одного висновку – партія в жодному разі не порушує свого головного принципу щодо відмови від будь-якого політичного об’єднання в блоки з «Опоблоком» у будь-яких радах. У ситуації з Єпіфанцевою – це не політичне об’єднання, а лише кадрове призначення», – пояснив Борис Філатов.
Кадрову ініціативу мера Дніпропетровська підтримав голова Волинської обласної ради, член політради УКРОПу Ігор Палиця. Він вважає, що таким чином можна уникнути викривлення інформації про роботу міської влади. Отримавши контрольну функцію, політичні конкуренти матимуть доступ до інформації про стан справ у місті. «Вони, наскільки я розумію, матимуть доступ до всіх контрольних цифр і можливість отримати всю інформацію про те, як працюють комунальні підприємства, як витрачається бюджет. Я вважаю, що це правильне рішення», – наголосив Ігор Палиця. Також він додав, що подібні принципи слід запровадити і у Верховній Раді, «щоб коаліція не керувала як хоче, куди хоче, не даючи опозиціонерам, які б вони не були, можливості контролю її діяльності».
Зауважимо, що в Івано-Франківській міській раді ситуативна більшість в складі фракцій ВО Свобода, БПП Солідарність та ВО Батьківщина пішла кардинально протилежним шляхом, заблокувавши навіть входження до складу таких важливих постійних депутатських комісій, як бюджетна та з питань будівництва та земельних ресурсів хоча б по одному депутату від фракцій які не входять до ситуативної більшості (“Українського об’єднання патріотів-УКРОП”, Самопоміч та УНП), які і виконували б контрольні функції в ресурсних комісіях. Також жодного з висуванців від фракцій, які не входять до більшості, не допущено до участі в складі міськвиконкому та комісій міськвиконкому.