Саме про цих людей проект “Я – не моя прописка”, втілений у життя громадською організацією “Студена”.
Героями акції проти дискримінації за ознакою прописки стали 11 переселенців із Луганщини, Донеччини й Криму. Вони не просто адекватні, а ще й руйнують усі стереотипи про людей з тих регіонів.
Наприклад, кримчанин Олексій Шубін, абсолютно україномовний націонал-патріот. Він ходив з українським прапором по Севастополю і за це мав проблеми з ФСБ.
Або Олена Біла з Севастополя, яка зараз працює у новій поліції у Франківську.
“13 серпня 2014 роки я покинула Крим, залишивши в Севастополі батьків, будинок, друзів дитинства і улюблене хобі – кайтсерфінг. Я переїхала до Івано-Франківська… Моя служба в нової поліції – це спосіб довести самій собі, що я можу бути громадянином, що я не чужа”, – зазначає вона.
“Чи були коли-небудь ущемлені мої права через кримську прописки? На жаль – не раз. Починаючи від банківського обслуговування (ну ви в курсі, що кримчани тепер – “нерезиденти” України, і грошові перекази їм недоступні) і закінчуючи прокатом сноубордів. І я не жартую! Днями, в Буковелі, мені дійсно відмовилися дати спорядження під заставу паспорта, тому що у мене кримська прописка”, – розповідає дівчина.
Більше історій про учасників проекту на Укранській правді. Життя.