Черешня: не тільки користь, але й шкода

Сьогодні відомо більше 1000 сортів черешні. Якщо вони сухі і втратили колір, це означає, що черешня і вишня вже перезріли або довго зберігалися. Зелені...
Сьогодні відомо більше 1000 сортів черешні.

Якщо вони сухі і втратили колір, це означає, що черешня і вишня вже перезріли або довго зберігалися. Зелені пружні плодоніжки говорять про високу якість та свіжість ягід. При купівлі черешня має бути сухою, нерозчавленою, щільною і блискучою.

Черешня йде як десерт, а також як прикраса для тортів, добавка до морозива, у випічці. Пізню черешню сушать, заморожують, готують з ягід компоти, варення, джеми, ароматні наливки.

Ягоди черешні темних сортів сприяють зміцненню стінок капілярів, перешкоджають атеросклеротичним проявам, допомагають при гіпертонії та анемії.

Кумарини, що містяться в черешні, знижують поріг згортання крові, попереджують утворення бляшок і тромбів, допомагають при лікуванні недокрів’я. Черешня має знеболювальний ефект, допомагаючи при ревматизмі, подагрі, артриті.

Оскільки ця ягода має легкий проносний ефект, вона корисна для серця, печінки і нирок. Вишневий і черешневий сік ефективний при застуді і високій температурі. Важливо їсти побільше черешні в сирому вигляді, оскільки, по-перше, корисні речовини руйнуються при термічній обробці, а по-друге, при такій обробці втрачається цінний ензим, що міститься в темних сортах, який допомагає протистояти карієсу.

Відвар плодоніжок черешні регулює серцеву діяльність, його також застосовують при підвищеній дратівливості і неврозах. Черешня – ідеальна ягода для дитини, оскільки містить каротин, вітаміни B 1, B 2, B 3 і C. Всі ці речовини дуже важливі при формуванні кісток і зубів, нервової системи та кровотворення, крім того, кремнієва кислота позитивно впливає на інтелект. 

Ще одна важлива перевага черешні в тому, що вона дуже ефективно допомагає при різних шкірних захворюваннях – екземі, псоріазі і вуграх. А щоб освіжити і пом’якшити суху шкіру, слід зробити маску з перетертих плодів черешні, змішаних зі сметаною.

Черешню не рекомендується вживати людям з гастритом з підвищеною кислотністю шлункового соку і при цукровому діабеті. Свіжі ягоди черешні не можна їсти одразу після їжі – це може викликати газоутворення і нетравлення шлунка.

Не варто вживати черешню при порушенні прохідності кишечника, адже це може посилити хворобу.

Джерело: УкрМедіа

 

 
Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...